het werk hadden de spelers geen moeite. Na een uit stapje werd er gewoon weer fanatiek getraind, zoals het hoort." Nu de winterstop ten einde is, rijst de vraag hoe Ro- da JC de tweede helft van het seizoen tegemoet treedt. Sef VergoossenIk heb voor aanvang van dit seizoen gezegd dat als wij vijf wedstrijden voor het einde van de competitie niet meer zouden meedoen voor een prijs, er iets niet goed zat bij ons. Door die uitspraak werd ik een beetje raar aangekeken, maar wat ik bedoelde was eigenlijk dat wij als groep het iedereen moeilijk moeten kunnen maken. Het is niet zo dat wij Europees voetbal moeten halen, maar wij willen wel een soort spanningsveld blijven creëren. Toen wij na een aarzelend begin eenmaal op de goe de weg zaten, groeide bij ons het besef dat we van iedereen kunnen winnen. We hebben een prima eer ste helft van het seizoen gehad. Weinig blessures en maar heel af en toe een schorsing, dat is natuurlijk mooi meegenomen. Het is nu de vraag hoe zich dat in de tweede helft van het seizoen ontwikkelt. Als we ze doorgaan, blijven we vanzelf in de buurt van de concurrentie. We bekijken alles van wedstrijd tot wed strijd. We willen blijven meedoen." Waar Roda in ieder geval nog aan meedoet is het Amstel-Cuptoernooi. Ajax kwam uit de koker als te genstander. Zo vlak na de winterpauze meteen een knaller van een wedstrijd om naar uit te kijken, of niet Sef Vergoossen? „Absoluut, ik was uiterst gelukkig met de loting. We hebben er gedurende de hele voorbe reiding op de tweede seizoenshelft naar toe geleefd. Ajax is toch een tegenstander die meer aanspreekt dan andere ploegen in Nederland. Deze wedstrijd leeft veel sterker. Ik vind het ook heel prettig dat we thuis spelen. Dat is toch altijd iets voordeliger." „Hoe Ajax er voor staat kan ik moeilijk inschatten. Wij kijken altijd naar onszelf. Het gevoel dat ik op dit moment heb, is goed. Onze ploeg ligt volgens mij aardig op koers. Toch blijft het afwachten of we de draad van voor de winterstop kunnen oppikken. Ajax zal absoluut naar Kaalheide komen met een instelling dat ze zich willen bewijzen. Nu de broers De Boer zijn vertrokken is er duidelijkheid binnen de selectie. Dat is een enorm voordeel ten opzichte van de perio de voor de winterstop. Doordat er nu meer dingen dui delijk zijn geworden, kunnen ze bij Ajax gerichter gaan werken. Dat is belangrijk." Ajax en Roda JC troffen elkaar dit seizoen al twee keer in competitieverband. Twee keer trokken de Am sterdammers aan het langste eind. Op Kaalheide werd het 0-2 terwijl Ajax in de Arena met 2-1 te sterk was. Aan de confrontatie in Kerkrade bewaart Sef Vergoossen een nogal bittere smaak. „We waren geen moment de mindere van Ajax, op sommige mo menten speelden we zelfs veel beter dan zij. Toch luk te het net niet. We misten toen ook vier belangrijke spelers te weten: Van Haaren, Nygaard, Senden en Van der Heyden. Ajax kreeg in die wedstrijd twee kansen en die gingen er allebei in. Jammer, maar dat soort dingen gebeuren nu eenmaal. Daarom kijken we kijken enorm uit naar deze bekerwedstrijd. Het is extra leuk dat dit duel live op SBS6 wordt uitgezon den. Bij een live-uitzending speelt zich heel veel af op zo'n dag. Dat heeft z'n charme. Ik heb ook begrepen dat er hier geloot wordt voor de volgende ronde. Dat soort dingen maken het ontzettend leuk voor de club."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 5