Peter Van Houdt in duel Twente-speler Grujic ka de huidige Amstel-Cuphouder, er alles aan gelegen zijn een goed resultaat in de vaderlandse bekercom- petitie neer te zetten. Bekervoetbal staat altijd garant voor spectaculaire wedstrijden en verrassende uitsla gen. In 1991 schakelde RodaJC Ajax in de derde be- kerronde uit. Het werd 1-0 door een doelpunt van René Hofman. Ook in de competitie zal Ajax vol aan de bak moeten. De Amsterdammers staan op de der de plaats, met negen punten achterstand op koploper Feyenoord én een wedstrijd meer gespeeld. Geluk voor Ajax is dat dit seizoen de nummer drie van de eindstand wordt toegelaten tot het kwalificatietoer nooi voor de Champions League. Maar er zijn meer kapers op de kust. Heerenveen kan Ajax op de rang lijst passeren terwijl Roda JC op verliespunten gelijk kan komen. En vergeet PSV niet, de ploeg staat na een slechte seizoenstart slechts drie punten op Ajax. Dat de tweede seizoenshelft spannend en onvoor spelbaar zal zijn, staat vast. Maar bij Ajax kijkt men in met Sander Boschker. alleen maar toekijken. ook al naar volgend seizoen. Dan verlaten opnieuw twee gezichtsbepalende spelers de Amsterdam Are- nA. Danny Blind stopt met voetballen en het vertrek van Jari Litmanen is waarschijnlijk. De Fin is aan het einde van het seizoen transfervrij en menig Europees topclub dingt naar zijn diensten. Is het aanblijven van Litmanen onzeker, Danny Blind is wel behouden door Ajax. De aanvoerder krijgt een functie binnen de tech nische staf van Ajax. Een van zijn taken is het onder houden van de contacten met de Belgische fusieclub Germinal Beerschot Antwerpen. Want sinds Ajax een aan de beurs genoteerd bedrijf is, breidt Ajax steeds verder uit. Na de oprichting van Cape Town Ajax ver kregen de Amsterdammers een belangrijk aandeel in de Belgische fusieclub. Of dat garant staat voor suc cessen op korte termijn zal moeten blijken. Vanavond de eerste test tegen Roda JC, dat na een goede eer ste seizoenhelft niet minder dan honderd procent zal geven voor een hopelijk bomvol stadion.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1999 | | pagina 25