Edwin van der Sar 'Heerenveen zal tegen Ajax nooit in zijn schulp kruipen' 'Tegen Heerenveen zijn het vaak mooie wedstrijden met veel goals' Met een flinke kater keerde Edwin van der Sar na afloop van het WK in Frankrijk terug naar Amsterdam. Na de uit schakeling tegen Brazilië ont stond immers het gevoel dat er zeker meer in had gezeten. De troostfinale, een treuriger woord is überhaupt nauwelijks denkbaar, kon de Oranje-mannen niet meer tot grootse daden inspi reren, waardoor Kroatië het brons veroverde en Van der Sar en de zij nen genoegen moesten nemen met een vierde plek. En waar Ronald en Frank de Boer verplicht wat langer mochten rusten, moest Sar zich na een korte vakantie gewoon weer melden bij Ajax. Oranje werd weer rood-wit, Marseille weer Amsterdam Zuid-Oost en Guus Hiddink met zijn imposante tech nische staf werd weer gewoon de training van Bob in het Amsterdamse Bos. Terugkomen 'Natuurlijk was dat even wennen', vertelt Van der Sar aan de voor avond van Ajax- Heerenveen. 'Maar geen zin hebben is mis schien ook wel weer overdre ven. Dat zou ook niet goed zijn geweest.' En dus ging Ajax' nummer 1 vol goede weer aan de slag bij de landskampioen. Zonder zoals gezegd de beroemde tweeling, die zich verpoosden met wat kaart spelletjes en een mountainbike ergens in de omgeving van een vaderlandse camping. 'Ongewild hebben Frank en Ronald toch een langere vakantie gehad en volgens mij is die extra rust niet verkeerd voor ze geweest. Ik had laatst Pierre van Hooijdonk aan de lijn, en hij zei ook dat 'ie hartstikke fit was.' Van der Sar geeft echter toe dat dit ook niet de ideale manier van terugkomen na een WK is. 'Integendeel, maar zo was het nu eenmaal. Toch was een langere rustperiode misschien wel prettig geweest, zeker gezien het volle pro gramma dat we meteen alweer voor onze neus kregen.' Een simpe le blik in de agenda leert immers dat woensdag 2 december de eerste vrije woensdag van de Oranje doelman was, met uiteraard ook weer een wedstrijd in het weekend. 'En dan is het soms wel eens zwaar, maar gelukkig komt de winter stop er nu aan. Dan heb ik echt even de tijd om uit te rusten', aldus Van der Sar. In vergelij king met de I

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8