HaWHB Europacup 2 overwinterd: de ploeg kan dus terugkijken op een sterk debuut op het internationale podi um. Kracht De selectie van de Friezen lijkt dit seizoen aan kracht te hebben gewonnen. Het vertrek van de basisspelers Van Nistelrooij (PSV), Alex Pastoor (Harelbeke) en Roberto Straal (Arminia Bielefeld) is opgevangen door de aankoop van de broertjes De Nooijer. Zij beginnen zich in Friesland al aar dig thuis te voelen. Spits Dennis scoort zelf nog te weinig, maar creëert wel veel kansen voor ande ren. Zijn broer Gerard is het mid denveld van Heerenveen komen versterken. Voorin speelt Dennis de Nooijer de laatste weken meestal samen met de buitenspelers Jeffrey Talan (neo-international) en Boudewijn Pahlplatz. Maar ook Ali Elkhattabi en Radu Gusatu zijn moeilijk bespeelbare spitsen. De nuchtere Jan de Visser (30 jaar) heeft zich de laatste jaren steeds meer ontwikkeld tot de steunpilaar De spierblessure van Tom Sier was de enige tegenvaller op de avond dat Ajax officieus kampioen werd. van het Friese middenveld. Gerard de Nooijer en de grillige Pool Arek Radomski houden hem gezelschap. Achterin kiest Foppe de Haan over het algemeen voor een mix van jeugd en ervaring. Twee spelers uit eigen opleiding, Max Houttuin (20 jaar) en Tieme Klompe (22 jaar) spelen daar samen met de Roemeen Dumitru Mitrita (27 jaar) en Johan Hansma (29 jaar), die bezig is aan een sterk seizoen. Hans Vonk, Zuid-Afrikaans inter national, verdedigt het doel van de Friezen. De laatste seizoenen heeft Ajax er in Amsterdam meestal lus tig op los gescoord tegen Heerenveen. Vorig jaar werd het zelfs 7-2, onder meer dankzij drie doelpunten van Arveladze en een van Litmanen. Zonder dit belang rijk tweetal heeft Ajax de laatste weken veel moeite voorin een vuist te maken. Het is te hopen dat Ajax vandaag wel in staat zal zijn hun afwezigheid te doen vergeten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7