Danny Blind 'Voetbal is voor mij een feestje' 'Het mentale aspect is minstens zo belangrijk bij het voetballen' Uiteindelijk besloot de grote liefhebber er toch nog maar een jaartje aan vast te plak ken. Negentien seizoenen betaald voetbal was nog niet genoeg voor de aanvoerder van Ajax, en dus dartelt de nummer drie weer wekelijks over het veld waarbij soms wel eens een wedstrijd wordt gemist vanwege een blessure. Als geen ander heeft Danny Blind het voetbal zien veranderen van een gezellige hobby tot een miljoe nenbedrijf, waarbij deskundigen nu weer menen dat er binnenkort binnen de lijnen alleen nog maar plaats zal zijn voor lange, gespierde en niets ontziende mannen met slechts oog voor fysiek. Geen ruim te dus meer voor de Baba's, de Wampy's en de Kinky's maar vrij baan voor de nazaten van Hans- Peter Briegel. Blind gelooft er niks van. 'Dat is echt absolute onzin. De basis voor het voetbal is tenslotte techniek. En als de hoogstandjes en de frivoliteiten weg gaan, is voetbal voor iedereen toch een stuk min der interessant.' Wel vindt Blind dat het voetbal behoorlijk is veran derd, en dan geleden was het nog zo dat je andere ploegen makkelijker kon verrassen met tactische foefjes, maar dat wordt steeds moeilijker. Het gaat tegenwoordig dus meer en meer om details die uiteindelijk de doorslag geven, maar dat maakt het wel interessant.' Overschat item De meeste credits gaan daarbij vol gens Blind naar de trainers, die meer en meer tactisch goed geschoold zijn en de middelen hebben om zich beter dan ooit voor te bereiden. Blind: 'Daardoor is het logisch dat de technische en de medische staf van een club steeds groter zal worden, met ieder zijn specifieke kwaliteiten.' De medische staf van Ajax heeft het de laatste tijd maar al te druk met het oplappen van gekwetste spelers. Pure pech of gewoon ongelukkig toeval noemt Blind dit. De verde diger vindt de ophef over blessures na een groot toernooi, zoals het WK in Frankrijk afgelopen zomer een overschat item. 'Voetbal is nu eenmaal een contactsport, waarbij ongelukken gebeuren. Er wordt bij deze sport gewoon veel gevraagd van je lichaam en de ene spe ler loopt snel ler een blessure op dan de ander. Maar ook dat moet je zowel bin nen als buiten vooral voor wat betreft de begeleiding en de tactische capaciteiten van de trainers en de spelers. 'Enige tijd

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8