10 het veld bij een topclub kunnen opvangen.' Mentale gedeelte Naast het fysieke element van het topvoetbal moet het mentale gedeelte bij topsport zeker niet onderschat worden. 'Want dat is minstens zo belangrijk', vertelt Blind. 'En ook dat is weer een extra zorg voor de trainers. Topclubs werken tegenwoordig met grote aantallen spelers, met ieder indivi dueel weer zo zijn eigen sterke en zwakke punten. Het is dan maar weer aan de trainers om daar een mooi geheel van te maken. Een spelersgroep is tegenwoordig nooit lang bij elkaar en ook daar komt dan ook weer het mentale aspect bij kijken. Want je kunt een trans fer nog zo goed doorlichten, je weet pas echt hoe een speler is, en dan bedoel ik niet alleen op het veld, als hij een paar weken mee- draait met de groep.' Naast de extra zorg voor de mannen in de lange regenjassen komt het mentale aspect ook bij de spelers vaker dan ooit om de hoek kijken. 'Zeker bij Ajax is dat het geval', vertelt Blind. 'Het er elke dag weer moeten staan en elke week weer moeten preste ren is gewoon heel erg zwaar. En dat is toch anders bij ons dan bij voorbeeld bij een club als Sparta. 'Daar is de druk om te winnen gewoon minder groot, maar ook dat gaat weer wennen.' Het plezier dat de geboren Zeeuw in het spel heeft, voert gelukkig nog altijd de boventoon. De oud- Spartaan heeft dan ook geen enke le moeite om zich op te laden voor een duel als vanmiddag tegen MW. 'Absoluut niet, hoewel dat voor ons misschien in mentaal opzicht wel de zwaarste duels zijn. Wij hebben niets meer te winnen dan drie punten en kunnen eigen lijk alleen maar gezichtsverlies lij den tegen de relatief kleinere tegenstanders. Maar in de ArenA moeten onze tegenstanders het gevoel hebben dat er voor hun geen punten te pakken zijn.' Blind weet van MW dat ze er redelijk goed voor staan, waarbij hij direct het juiste aantal punten van de Limburgers weet te noe-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10