Ajax is altijd nieuws DE TEGENSTANDER Over Ajax worden jaarlijks boeken vol geschreven en daar is over het algemeen ook alle reden toe. De Amsterdammers staan sinds men senheugenis aan de top (in ieder geval in eigen land) en er gebeurt altijd wel wat in en rond de Arena. Ajax is gewoon altijd goed voor nieuws. Neem het gehannes met Frank en Ronald de Boer dat de competitiestart ongetwijfeld negatief heeft beïnvloed. Inmiddels heeft Ajax de draad weer opgepakt en is de top van de ranglijst alweer bereikt. Veel voetballiefhebbers voor spellen dat Ajax opnieuw 'met de vingers in de neus' kampioen van Nederland wordt. Gezien de kwali teit van de selectie zouden die kof fiedikkijkers het best eens bij het rechte eind kunnen hebben. In ver gelijking met vorig seizoen is van de basisspelers alleen Michael Laudrup weggevallen en daarvoor Zou Morten Olsen genoegen nemen met een gelijkspel? kwamen aanvallers als Gronkjaer, Wamberto en Kinkladze in de plaats. Succes echter wordt door meer fac toren bepaald. Blessures bijvoor beeld. Zo hebben bij Ajax dit sei zoen Arveladze en Babangida al heel wat wedstrijden gemist en ook veteraan Blind is niet meer goed voor 34 wedstrijden. Natuurlijk heeft Ajax, net als Vitesse, een brede selectie, maar het gemis van bepaal de spelers kan toch zwaar wegen. Voeg daarbij de Champions League besognes. Afgelopen woensdag nog speelde Ajax tegen Croatia Zagreb en dat zijn wedstrijden die een behoor lijke aanslag doen op de fysieke en geestelijke fitheid. Hoe fit Ajax is zullen we vanmiddag zien. Op de automatische piloot kunnen weinig wedstrijden worden gewonnen, zeker niet die tegen Vitesse in Gelredome. Hij zal het nooit zeggen (Ajax speelt immers altijd voor de winst)maar misschien dat coach Morten Olsen vandaag in zijn hart wel genoegen neemt met een gelijk spel. In de wetenschap dat Ajax in dat geval nog altijd een punt meer uit Arnhem meeneemt dan de con currentie. De kans blijft dan ook aanwezig dat de Amsterdammers bij het aanbreken van de winterstop bovenaan staan. Op de laatste com petitiedag van dit jaar staat Feyenoord-Ajax op het programma en het eventuele restant van de ach terstand op de aartsrivaal kan dan worden goedgemaakt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 6