Periode 1916-1940 weinig succesvol HISTORIE fiflaB- De laatste keer dat we in Vitesse Vandaag schreven over de geschiedenis van Vitesse (in de uitgave bij de wedstrijd Vitesse-NEC) stonden de jaren 1912-1915 centraal. Vandaag de vierde aflevering van deze historische serie, waarin de periode 1916-1940 aan bod komt. Gerrit Horsten speelde zes interlands. Jps en downs horen erbij in de voetballerij, ook Vitesse heeft het door de jaren heen ondervonden. Na de succesja- ren 1912-1915 ging het een flinke tijd bergafwaarts met de club. Dat leidde in 1922 zelfs tot degradatie naar de tweede oostelijke klasse. Een jaar later al was Vitesse terug op het hoogste niveau en kwam er een nieuwe trainer in de persoon van Jef Jefferson. Weer een jaar later kreeg ook de spelersgroep een flinke injectie met de komst van de inter nationals Jan de Natris (Ajax) en Gerrit Horsten (Willem II)Succes liet niet lang op zich wachten, al bleef het beperkt tot het bekertoer nooi. Daarin bereikte Vitesse in 1927 de finale. Tegenstander in de eind strijd was het Haagse VUC. Vitesse was favoriet en nam door een doel punt van linksbinnen Bochove de leiding. In de tweede helft kwam VUC langszij, waarna Jan de Natris een uitgelezen mogelijkheid kreeg Vitesse opnieuw op voorsprong te zetten. Hij miste echter een na een handsbal toegekende strafschop en een aangeslagen Vitesse gaf de wed strijd daarna uit handen: 1-3. Overigens speelde Jan de Natris slechts één interland als Vitesse-spe- ler. Op 25 oktober 1925 maakte hij deel uit van het nationale elftal dat Denemarken met 4-2 versloeg. Vóór zijn Vitesse-tijd werd Jan de Natris, een grillige vleugelspits, twintig keer geselecteerd voor Oranje als Ajacied en twee keer als speler van De Spar taan. De andere Vitesse-international uit die dagen, Gerrit Horsten, kwam tot zes interlands: vijf als speler van Willem II en één als Vitessenaar. Die laatste interland van Gerrit Horsten

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 18