33 m RUGNUMMER Naam Scott Booth Geboortedatum 16 december 1971 Positie Aanvaller Competitiewedstrijden Doelpunten 1 Debuut 15 november 1998, Vitesse - FC Utrecht (2-0) Contract t/m Gehuurd t/m 30/6/1999 Interlands 17 Clubs Aberdeen (Scho), Borussia Dortmund (Dui), FC Utrecht, Borussia Dortmund (Dui), Vitesse Karei Aalbers moest zich flink haasten op donderdagavond 12 november. Na afloop van PSV-Vitesse schudde hij snel de nodige handen om zich vervolgens in looppas uit de voeten te maken. In Arnhem wachtte nog diezelfde avond een afspraak met Scott Booth, een Schot spelend (of eigenlijk niet- spelend) voor het Duitse Borussia Dortmund. Karei Aalbers handelde zoals altijd slagvaardig en minder dan twaalf uur en een retourtje Dortmund later stond Scott Booth met zijn nieuwe ploeggenoten op het trainingsveld. Aansluitend stelde hij zichzelf voor aan de pers en weer twee dagen later maakte hij een ver dienstelijk debuut tegen FC Utrecht, de club waarvoor hij vorig seizoen in veertien wedstrijden vijf keer scoorde. Tegen Roda JC, vorig week einde, scoorde hij zijn eerste doel punt voor Vitesse. Scott Booth: "Bij Dortmund is voor mij geen toekomst, daar lopen veel te veel spitsen. En om terug te gaan naar Schotland of Engeland, daar is het nog te vroeg voor. Als speler van FC Utrecht heb ik het Nederlandse voetbal leren kennen en dat ligt me. Bovendien voelen mijn vrouw en ik ons prettig in Nederland." Scott Booth is met zijn 1.77 meter niet overdreven groot, maar hij staat wel stevig op zijn benen. Hij is loop- sterk en heeft een goed gevoel voor de juiste positie. "Een teamspeler met een groot hart", zei FC Utrecht manager Hans van Breukelen over Scott Booth toen zijn club de Schot vorig jaar inlijfde. Zo heeft Scott Booth zich inmiddels ook bij Vitesse laten kennen. Een goed bruikbare speler in combinatie met Nikos Machlas en/of De jan Curovic. Scott Booth: "Ik ben blij met deze nieuwe kans bij Vitesse. Een betere club had ik voor mijn gevoel niet kunnen treffen. Ik heb een half jaar om te laten zien dat Vitesse terecht ver trouwen in mij heeft gesteld." 10

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 14