ffHiRKC ^WAALWIJK 11 leergierig en een echte liefhebber. Zo volgt de 23-jarige voetballer nu al de cursus Oefen- meester-2. "Ik vind het wel prettig om dat di ploma alvast te hebben. Op die cursus zitten allemaal relatief oudere jongens, die aan het einde van hun carrière die cursus nog moe ten gaan volgen. Dat hoef ik dan in ieder ge val niet meer te doen." Of hij het diploma la ter ooit gaat gebruiken weet hij nog niet, maar Hoogendorp ervaart de kennis die hij met de cursus opdoet nu al als verhelderend. "Daar heb je als voetballer veel baat bij. Je gaat si tuaties in het veld heel anders inschatten en leert om technische voetbalonderdelen aan anderen uit te leggen. Eigenlijk zouden ze het moeten stimuleren dat jonge spelers die cur sus gaan volgen." Hoogendorp kijkt uit naar zijn tweede optre den in het RKC-shirt. "Voetballen tegen Ajax op het hoogste niveau, in een vol stadion. Dat is toch de droom van iedere voetballer." "Ik krijg hier de kans om me op het hoogste niveau te bewijzen en die kans wil ik met bei de handen aangrijpen", motiveert hij zijn keu ze. "Die mogelijkheid krijg ik in ieder geval de komende zeven maanden, maar ik ben ervan overtuigd dat daar nog vele jaren bijkomen. Als we zoals vorige week spelen, hoeft RKC weinig onder te doen voor veel ploegen in de KPN-Telecompetitie. Ik weet zeker dat wij nog veel punten gaan pakken dit seizoen." Hij heeft de afgelopen week ervaren dat het niveau in de KPN-Telecompetitie een stuk ho ger ligt. "Het gaat allemaal wat sneller, de han delingssnelheid ligt hoger. Maar je krijgt wel weer wat meer ruimte om te voetballen dan in de Toto-divisie. Ik wil heel hard trainen om binnen een paar weken het eredivisieniveau 90 minuten lang aan te kunnen. Maar ik wil ook genieten van de tijd die komt, want het is voor mij allemaal nog nieuw." De aanvaller zal het benodigde niveau waar schijnlijk heel snel oppikken. Hoogendorp is

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 13