Shota en de boze man op de wolk 'Het wordt nu eens tijd dat we thuis van PSV winnen.' Een diepe zucht is zo'n beet je de rode draad die door een gesprekje met Shota Arveladze loopt. Voorzien van een stapel verse Georgische kranten, bij hem gebracht door een van de vele gasten van Shota, strom pelt de spits het spelershome binnen. 'Ik weet niet hoe het komt, maar het zit allemaal niet zo mee met mij. Ik heb het gevoel dat er een boze man op een wolk zit die mij steeds moet hebben. Het begon allemaal zo aardig. In de eerste wedstrijd tegen Willem scoorde ik meteen al na zeven minuten de eerste goal, maar daarna heb ik toch steeds last gehad van kleinere blessures.' Met als dieptepunt de liesblessure die Ajax' nummer 24 enkele weken aan de kant hield. Tegen Olympiakos was het opnieuw raak. 'Het gebeurde op het moment dat ik recht op het doel afliep en aan alle kanten werd geraakt door Griekse spelers. Ik kon daarna echt niet meer verder spelen, maar gelukkig is het allemaal goed afgelopen voor Ajax.' Kneuzing Na een bezoekje aan de medische staf van Ajax bleek dat Arveladze aan de ontmoeting met Olympiakos een kneuzing in de rechterknie had overgehouden en dus wellicht opnieuw enige tijd uit de roulatie is. Een volgende diepe zucht volgt. 'Ik hoop nu dus maar dat ik zo snel mogelijk fit ben, want het liefst word ik wel weer opnieuw topscorer, in ieder geval van Ajax.' Nog zo kort na de wedstrijd tegen Olympiakos overheerst de pijn van een nieuwe blessure boven de vreugde na de winst op de Grieken. 'Hoewel de overwinning natuurlijk wel een hoop van de fysieke pijn goedmaakt. Heel veel zelfs. Het is goed om te zien dat het langzaam maar zeker weer echt beter met ons gaat', vertelt Arveladze. Over de ontmoe ting van vandaag tegen PSV is Shota duidelijk. 'Het wordt nu eens tijd dat we thuis van PSV winnen, waarbij

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8