Tijjani Babangida Mn eigen huis moeten wij de koning van alle ploegen zijn' 'Ik ben een explosieve speler, waardoor er op hele onverwachte momenten opeens heel veel spanning op mijn spieren komt te staan.' Ook dit seizoen had de laat ste week van oktober weer zo zijn traditionele verschijn selen. Want net als de najaarsstormen en het val lend loof is het welhaast vaste prik dat het rechterbo- venbeen van Tijjani Babangida zo rond week 44 wordt getroffen door een kwetsuur. De dansende rechtsbuiten van Ajax wordt er zo langzamerhand moe deloos van. In plaats van de beken de rushes langs de krijtlijnen rest Baba momenteel slechts de dage lijks rush van fysio-ruimte naar krachthonk en weer terug naar de kleedkamer. Als een gekooide tijger maakt hij zijn dagelijkse sluipgang langs de knedende handen en het koele ijzer. 'Ik denk dat het komt doordat ik een explosieve speler ben, waardoor er op hele onver wachte momenten opeens heel veel spanning op het wel gewoon de kou, want dat is natuurlijk ook niet goed voor je!' Baba begint te lachen en dit keer is het gemeend. Hij is er ook de man niet naar om echt bij de pakken neer te gaan zitten. Door zijn blessure weet Ajax' num mer zeven niet of hij tegen zijn oude club fit genoeg is om te spe len. 'Misschien komt deze wed strijd voor mij nog te vroeg, maar het blijft voor mij altijd bijzonder om Roda weer te ontmoeten.' Laatste stapje In 1991 kwam Baba naar Nederland, waar hij zijn eerste twee voetbaljaren doorbracht bij het Limburgse VW. Het volgende station was Roda JC, waar de almachtige Nol Hendriks nog immer de scepter zwaait. 'En op zich doet hij dat natuurlijk zeker niet slecht. Het is alleen jammer dat Roda toch steeds de betere spe lers moet verkopen om het hoofd boven water te kunnen hou den. Daardoor zullen ze denk ik nooit dat laatste stapje naar de top kunnen maken en dat is zonde.' Eén van de smaakmakers aan Limburg- mijn spieren komt te staan', vertelt de aan valler. 'Maar het is wel frappant dat het steeds weer op exact hetzelfde moment komt. Ach, misschien is

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8