Amsterdammer Regillio Vrede, Ramon van Haaren en Mark Luypers. Met de aankoop van de Australiër Zeljko Kalac lijkt Roda het keepersprobleem, dat ontstond bij het vertrek van Hesp naar Barcelona, eindelijk te hebben opgelost. Ervaren krachten Ook aanvallend en op het midden veld komt Roda de laatste weken goed voor de dag. In de middelste linie zijn de ervaren krachten Eric van der Luer en de Belg Van der Heyden verzekerd van een basis plaats. De van MW overgekomen Marc Nygaard of Arno Doomernik completeert het sterke Roda-mid- denveld. De twee hardwerkende Belgische spitsen beginnen steeds meer een plaag te vormen voor elke defensie. Belangrijker is dat ze eindelijk ook de weg naar het doel weten te vinden. Peter van Houdt heeft in ieder geval al zeven doel punten gemaakt, waarmee hij zijn In de tweede helft kwam Gerald Sibon in de plaats van Andrzej Rudy. De centrumspits kwam vorig seizoen tegen zijn oud-collega's van Roda niet tot scoren. totaal van vorig seizoen (vier) al bijna heeft verdubbeld. Voor Bob Peeters stond de teller na tien wed strijden op vijf goals. Voorin krij gen de twee Belgen vandaag waar schijnlijk gezelschap van Davy Zafarin of de grillige, maar explo sieve Kameroenees Bernard Tchoutang. De laatste keer De uitslagen van de afgelopen jaren spreken niet in het voordeel van Roda. De laatste keer dat Roda in Amsterdam wist te winnen was op 12 november 1978 (1-2). Als Ajax vandaag de luchtmacht van Roda aan de grond kan houden, moeten de drie punten zeker in Amsterdam kunnen blijven. Jeroen Kleijne 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7