se kant is een landgenoot van Babangida, 'Eagle' op de linkerkant Garba Lawal. Baba heeft zich min of meer over Lawal ontfermd sinds zijn komst naar Roda, zodat het voor beide vrienden extra jammer is dat Lawal het vertrouwen van trainer Vergoossen ontbeert. 'Ik vind Lawal echt een van de beste spelers van Roda, en dat zeg ik niet omdat ik hem zo goed ken. Met hem erbij zijn ze een stuk gevaar lijker, ik snap dan ook niet dat de trainer hem niet opstelt, maar daar zal hij zelf wel zo zijn redenen voor hebben.' Over de tweede ontmoeting met Roda dit seizoen is Baba optimis tisch. 'Uit hebben we met mis schien een beetje geluk gewonnen, maar thuis moet het toch zeker te doen zijn. Hier, in ons eigen sta dion, moeten we de koning van alle ploegen zijn.' Gala-avond Baba hoopt dan ook op net zo'n gala-avond voor Ajax als in het sei zoen '95-96, toen de Limburgers met 6-1 werden weggespeeld. Baba, toen nog bij de bezoekende partij, kan zich deze avond nog goed herinneren. Tjee, wat was Ajax die avond goed. We hadden echt niks in te brengen, behalve dan dat ene doelpuntje van Maurice Graef. En dat kan ik me nog goed herinneren, want ik gaf de voorzet.' Het zou zijn laatste Ajax-Roda zijn in het geel-zwart van de Roda Juliana Combinatie voordat de overgang naar Ajax zijn beslag kreeg. En bij de Amsterdammers vermaakt de 25- jarige aanvaller zich prima. 'Het is een fijne stad en de jongens hier zijn prima. Voor veel spelers is het een opgave om lang op deze plek te staan, maar ik vind het een heer lijke positie. Je doet heus wel meer dan alleen maar aan de zijlijn staan en met mijn snelheid kan ik voor veel gevaar zorgen en voorzetten geven. Tel daarbij de doelpunten op, en ik ben een tevreden man, mits ik fit ben natuurlijk!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10