az - AJAX oqramma Vanmiddag Colofon Uitgave: Drukkerij van Ketel b.v. De Langeloop 14 1742 PB Schagen Tel.: 0224-210600 Fax: 0224-217661 Acquisitie: Stichting A.Z. Tel.:072-5154744 E-mail: infoaz@az-alkmaar.nl Internet: www.az-alkmaar.nl Vormgeving: Yfke Wildschut Redactie: Rodi Media Zet AZ de goede reeks voort en revancheert het zich op Ajax? Na elf wedstrijden heeft AZ zeventien punten vergaard. Na de even knappe als terechte 1-2 overwinning op Feyenoord volgt vandaag in de Alkmaarder Hout de tweede ontmoeting met landskampioen Ajax. Als gevolg van de goede serie wedstrijden bivakkeert de Alkmaarse promo vendus momenteel op een keurige en onverwachte zesde plaats. Met een beetje geluk had AZ zelfs nog hoger gestaan. Onderweg zijn onno dig punten gemorst. AZ creëert zichzelf wekelijks vele mogelijkheden, maar laat nog te veel kansen onbenut. Zolang de formatie van de succesvolle trai ners Willem van Hanegem en Martin Haar zichzelf nog legio kansen ver schaft zit het echter wel goed. Het meest opvallende winstpunt van de Alkmaarders schuilt echter in het feit dat de ploeg nimmer is weggespeeld. Sterker nog, AZ heeft nagenoeg wekelijks een veldoverwicht. Slechts van Ajax en Heerenveen werd verloren, hetgeen geen schande is. De 5-1 nederlaag tegen Ajax was geen terechte afspiegeling van de veldverhoudingen; Heerenveen-trainer Foppe de Haan gaf zelfs toe dat zijn ploeg onterecht had gewonnen. Daarentegen werd PSV met 4-1 verslagen en werd Feyenoord, zoals bekend, vorige week zaterdag in eigen 'Kuip' op de eerste competitienederlaag getrakteerd. Druk: Drukkerij van Ketel b.v. Stadion: Alkmaarder Hout Capaciteit: 11.132 Clubkleuren: Rood-Wit AZ kan vandaag wellicht profiteren van de inspanning die Ajax afgelopen woensdag in het kader van de Champions Leaque heeft verricht tegen Olym- piakos Piraeus. De formatie van Willem van Hanegem zal daarnaast de gezonde ambitie en revanchegevoelens ten opzichte van de landskampioen hebben. Ondanks de schorsingen van Barry van Galen en Fernando Ricksen kan AZ vandaag wederom voor een stuntje zorgen. Respect is op zijn plaats, maar ontzag voor de tegenstander is niet nodig. Ondanks een enorm verschil in begroting blijven kwaliteiten als werklust, spelvreugde, techniek, tactiek, conditie en 'gogme' veelal bepalend voor het wedstrijdverloop. Op techniek en 'gogme' zullen de Alkmaarders het onder spit delven tegen Ajax, op de andere kwaliteiten valt de winst te behalen. Het kan voldoende zijn, weet ook Ajax-coach Morten Olsen. De ploeg die vandaag iets te verliezen heeft heet immers Ajax. Om kwart over vier praten we verder. AZ Programma Seizoen 198-'99 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3