het uiteraard anders. Zij zullen met tegenzin in Kerkrade de bus zijn ingestapt. Zij zullen met afgrijzen naar het slechte weer hebben geke ken. Ze zullen hebben geweten dat er in Amsterdam een misschien kwalitatief minder, maar wel tot op de tanden bewapend elftal wachtte. Ze hebben gehoopt dat het mee zou vallen. Een vroeg doelpunt, dan zou de amateurban gebroken zijn! Maar het vroege doelpunt viel niet. Studio Sport registreerde hoe Jan Jongbloed Roda moest redden, hoe David Endt net mistte, hoe Theo In 1997 werd UDI'19 kampioen van de hoofd klasse. Na afloop tonen de dolge lukkige William van der Steen en captain Herbert Nijkamp de cup aan het publiek. In eerste instantie had de club om 3500 kaartjes gevraagd. Die waren in één ochtend verkocht. De club heeft er vervolgens nog vijfduizend kaartjes bij kunnen regelen en die waren ook binnen de kortste keren weg. Er rijden straks 170 bussen naar Amsterdam toe. Daarnaast zijn er nog een hoop seizoenkaart houders van Ajax die hier uit de buurt komen. Dus we hebben straks niet te klagen over aandacht. Wij hebben een heel goed elftal, met veel aanvallende klasse. We hebben een paar spelers rondlopen die een wedstrijd kunnen beslissen. de Jong niet uit de kledder los kwam, hoe Pierre Vermeulen aan banden werd gelegd. DWV knokte als een bezetene én speelde goed. Pas aan het eind van de verlenging schoot Roda JC zich naar de vol gende ronde. Zo kan het gaan, ook wanneer een topclub speelt tegen een amateurclub. De profs schud den de kritiek en de hoon om de zwaar bevochten zege van zich af en gaan over tot de orde van de betaalde voetbaldag. De amateurs koesteren het duel als een van hun kostbaarste herinneringen. David Endt Verdedigend zijn we ook behoor lijk sterk, maar we zijn vooral aan vallend ingesteld. We scoren bijna altijd, in elk geval op hoofdklasse niveau. Dat is onze kracht. We komen naar de ArenA om het Ajax zo lastig mogelijk te maken, maar we weten natuurlijk dat Ajax veel sterker zal zijn dan wij. Het zou al heel lekker zijn als we Ajax op 3-1 of 4-1 kunnen houden. En als we zelf een keer kunnen scoren, zou dat helemaal leuk zijn. Voor ons is dit gewoon een hele mooie bele venis.' Jeroen Kleijne

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 13