Fred Grim De kracht van Cambuur is de gezelligheid' 'Toen ik hier kwam, wist ik dat Edwin eerste keeper was' De ideale twaalfde man wordt hij wel eens genoemd. Fred Grim, Ajacied van het eerste uur. Hij probeerde slechts twee uitstapjes in zijn opvallende carrière alvorens hij een fraai contract tekende bij de club die hem het mees te lief is. Het ene uitstapje was afgelopen zomer, toen Grim als erkenning van zijn kwaliteiten als reserve goalie werd opgeroepen door bondscoach Guus Hiddink. Het andere uitstapje duurde wat langer. Ruim zeven jaar droeg Grim het shirt van Cambuur om de schou ders, waarin hij in totaal 272 wed strijden speelde. Net als collega Edwin van der Sar heeft hij één doelpunt achter zijn naam staan. Van der Sar deed het vanaf de strafschopstip, vorig seizoen uit tegen De Graafschap, voor Grim is het alweer wat langer geleden. Grim: 'Het was in het seizoen '91-'92, het jaar waarin we met Cambuur kampioen werden. We speelden uit bij Zwolle en stonden vlak voor tijd met de goede plek om te scoren.' Als Grim terugdenkt aan de tijd bij Cambuur Leeuwarden, tovert hij een glimlach op zijn gezicht. 'Cambuur is een mooie club uit de regio met pretenties om hoger te spelen. Ik heb er een erg leuke tijd gehad, en wanneer het zo uitkomt, ga ik nog wel eens terug. Het sterke punt van de club is zonder twijfel de gezelligheid binnen de hele ver eniging. Iedereen kent elkaar daar door en door en dat is ook meteen de kracht, want daardoor weet je precies wat je aan elkaar hebt.' Grim vindt het daarom jammer dat de Friezen zo laag op de rang lijst terug te vinden zijn. 'Ik heb ze zelf nog niet zien spelen, maar wat ik begreep uit de verhalen is dat er wel goed gespeeld wordt, maar zonder resultaat. En dat is verve lend voor Gert Kruys, die nog wei nig ervaring in het trainersvak heeft. Kruys lijkt mij een enthou siaste trainer die absoluut verstand van voetbal heeft, en juist daarom is het jammer dat het daar nu even wat tegenzit. Je moet, zeker in je eerste jaar op het hoogste niveau, gewoon punten halen om je te kunnen handha ven in de eredivi sie. Dat is altijd simpeler gezegd dan gedaan.' 1-0 of 2-1 achter. Er was een corner die bij de eerste paal indraaide, en na een "grimma- ge" stond ik op

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8