al heel wat spelers uitgeprobeerd. Van de nieuwelingen lijken alleen Fuat Usta (Fortuna Sittard) en de Amerikaan Gregg Berhalter (Sparta) zich te ontpoppen als basisspelers; beiden kunnen zowel achterin als op het middenveld uit de voeten. De Turk Kenan Durmusoglu (AZ) heeft het moe ten doen met af en toe een inval beurt. Door het vertrek van topscorer Harry van der Laan (29 goals) naar FC Den Bosch ontbreekt het Cambuur aan scorend vermogen. De tot nu toe weinig productieve driemansvoorhoede van Cambuur bestond de afgelopen weken uit René van Rijswijk, Leonard van Utrecht - bekend van serie A-club Padova - en de goed spelende Marinus Dijkhuizen. Alle drie speelden ze vorig jaar ook al voor Cambuur en kwamen ze tot het bescheiden totaal van veertien doelpunten. Als Dijkhuizen van daag geschorst is, krijgt misschien de jonge Fries Richard van der Wal (20 jaar) weer eens een kans. De laatste keer dat beide ploegen elkaar in Amsterdam ontmoetten, Nadat Ajax dankzij goals van Litmanen en Pettersson op gelijke hoogte was gekomen, schoot Peter van Vossen de derde en tevens win nende treffer binnen. was in het seizoen 1993-1994. Opvallend was dat de selectie van de Friezen toen een flink aantal oud-Ajacieden telde: Fred Grim, Guus Uhlenbeek, Marcel Keizer, Henny Meijer en Winnie Haatrecht. Desondanks won Ajax met 3-2 (winnende doelpunt Peter van Vossen), na een 0-2 voor sprong voor de tegenstander; Cambuur degradeerde aan het eind van dat seizoen weer naar de eerste divisie. Bij Cambuur staat nu maar een oud-Ajacied onder contract: Danny Muller, die ooit deel uit maakte van een uiterst succesvolle lichting A-junioren. Helaas kan hij vandaag niet mee doen wegens een slepende achilles peesblessure. In alle opzichten belooft het voor Cambuur in de Amsterdam ArenA dus een verve lende middag te worden. Jeroen Kleijne

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7