Na de vaste plek tussen de palen van het Cambuur Stadion nam Grim aan het eind van het seizoen '94-'95 afscheid van Friesland om terug te keren naar Amsterdam, waar hij nu alweer voor het vijfde achtereenvolgende jaar als tweede doelman acteert. Traditiegetrouw staat hij de slotwedstrijd van het seizoen in de basis. 'Ik heb niet voor niets mijn contract vorig jaar verlengd, waarbij ik de garantie heb gekregen dat ik na afloop van mijn loopbaan een plek in de tech nische staf krijg.' Welke vorm deze volgende stap in de loopbaan van Grim exact zal krijgen, is nog niet bekend. Grim in lange regenjas langs de kant? 'Haha, daar kan ik nu nog niets over zeggen, dat zien we dan wel weer. Maar ik heb absoluut geen spijt van mijn beslis sing om hier nog langer te blijven. Ik heb het contract met mijn volle verstand getekend en sta er nog steeds volledig achter.' Tik van de molen Keepers zijn gek. Althans, dat was vroeger de algemene tendens bij de 1 o Nederlandse voetballiefhebber. Een eenling, eenzaam tussen de palen. Nooit betrokken bij een feestje en altijd schuldig aan een neder laag. Grim hoort de uitspraak schouderopha lend aan. 'Ze zeg gen inderdaad dat keepers en linksbuitens een tik van de molen hebben gekregen, maar dat is onzin. Inmiddels wordt er met heel wat meer respect over ons gepraat. Keepers zijn alom geaccepteerd, mensen kijken anders tegen ons aan. Zoiets komt dan bij ons voor al tot uiting als je kijkt naar onze trainingen. Natuurlijk worden we ook nog apart getraind door de keeperstrainer, maar verder doen we in principe met elke oefening mee. Een keeper is dan ook veel meer dan vroeger een voetballer geworden, en zeker bij Ajax is het belangrijk dat we goed kunnen meevoetballen.' Grim noemt zich zelf dan ook een allround keeper, hoewel hij zijn kunsten slechts sporadisch aan het publiek kan vertonen. 'Toen ik hier kwam, wist ik dat Edwin eerste keeper was en met mijn rol zoals ik die nu vervul, heb ik geen problemen. Vroeger kostte het me nog wel eens moeite om toch elke keer weer uiterst geconcentreerd te zijn voorafgaand aan een wedstrijd, maar nu doe je dat automatisch. Het gaat goed nu en de samenwerking met Edwin is prima, het is ook een kwestie van elkaar steeds weer scherp houden.' Erik van Leeuwen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10