van ak i'#f 2 De lange leren jas van Spitz WM m 'if m fusiep] plan- 'Ik heb begrepen dat er nen zijn tussen Twente en Heracles. Dat moeten ze dus maaSB niet doen. Twente, niet doen. Blijf je zelf en hou je eigen gezicht! Dat is belangrijk. Als je nu Twente zegt, dan moet ik toch denken aan Bosman en Van Halst. Dat zijn de twee mannen, samen met die Van de Paar. Dat is er ook één. Bosman kennen we allemaal, en die Van Halst weet ook iedereen nu wel te waarderen. Want let op, hoor. Die jongen moet je drie keer passeren en dan nog geeft hij niet op. Zo'n mannetje is wel de kracht van zo'n team. Een toonbeeld van wils kracht en onverzettelijkheid. Maar pas op, hè! Want ze spelen wel tegen Ajax. En je weet dat het, juist wanneer het even minder is, opeens weer kan gaan lopen. De tegenstanders zijn dan dubbel gewaarschuwd. Twente is al jaren een gerenom meerde tegenstander voor ons. Dat was al zo in de periode dat Spitz Kohn trainer was van de Tukkers. Spitz, die nu scout is bij ons, kon je altijd makkelijk herkennen, want hij droeg altijd een lange leren jas. Ik weet het niet, maar misschien heeft hij die jas nu nog, haha! We hebben in '79 nog een spannende bekerfinale tegen Twente gespeeld. Eerst werd het 1-1, zelfs na de ver lenging, maar een week later zette Ajax het recht, toen werd het 3-0 en pakten we de beker. We hebben nu even een paar weken wat rust gehad, hoewel dat natuurlijk niet geldt voor al die internationals. Maar ook zij zullen fris in de kop terugkomen. Even toch een beetje naar huis, met de eigen taal en de eigen mensen om je heen. En dat is lekker. Nu maar hopen dat het meevalt met de bles sures en dat ze niet gehavend terugkomen. En dan kunnen we vol goede moed weer gaan vechten voor de punten. Want pas op, jon gens. Ajax is nog lang niet weg, hoor. Hier geen zelfmoordpogin gen of andere rare dingen, we blij ven wel Ajax, dus verder geen gezeur en voetballen!'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3