Zoewiedééma I/Ji Ajax - FC Twente, tja... de her innering wordt geactiveerd en hoe makkelijk is het dan niet om uit de serie wedstrijden die Ajax en FC Twente tegen elkaar speelden het moment te kie zen. Het Moment! Jazeker, er is maar één Het Moment. Zowel voor Ajax- fans als voor Twente-aanhangers. De wedstrijd die Ajax in De Meer met 2-0 won en waarin Eddie Achterberg de kans der kansen miste. Te makkelijk om Het Moment weer naar de oppervlakte te schrijven. )e de trage drie secon den te herinneren: Eddie, voorbij de penaltystip en voorbij gele trui van Bals. Mikkend, plaatsend. Bal naast de paal. Het Moment, de Kans. IJkpunt voor missers en kan sen. Echter, te makkelijk. Dus graaf ik verder in de put van memoires. Ik takel een emmer namen omhoog. Daar gutsen ze uit de schommelende ijzeren emmer. Issy ten Donkelaar (ooit, vanaf de Diemenzijde, zag ik hem geveld worden door een kordate vuistslag van onze Pronk. Pronk van het veld gestuurd, gebogen hoofd, zware tred naar de ingang die uit gang was geworden). Kalle Oranen, de eerste Finse profspeler in Nederland (genaturaliseerd, maar toch), Evert Bleuming de linksbui ten met een jaren dertig kapsel, Dick van Dijk, scorend en scorend en scorend tegen Ajax op een mis tige herfstdag in Het Diekman. Het hield pas op bij 5 tegen 1, een ver schrikkelijke radiodag. Die Dick van Dijk, een speler die er meer dan twee tegen Ajax kon maken, die moesten we hebben. En we kochten hem ook opdat hij een paar jaar later het doelpunt tegen Panathinaikos zou maken. Alleen dat historisch doelpunt was de tonnen die Van Dijk had gekost al waard. FC Twente bloeide in de laatste jaren zestig en de eerste jaren zeventig. Het Diekman was nog Telijk-mooi'. Het schrale sta dion had wel uitstraling en koes terde een ander die Ajacied zou worden. Een niet te grote maar vlotte, beweeglijke aanvaller. Onbewogen, onberispelijk, onaan gedaan maakte deze man een legendarisch doelpunt in het B De Twente-selectie van het seizoen 1974-1975. Zittend, derde van links, Johan Zuidema.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 22