Johnny Bosman 'Als de druk groot wordt, staat Ajax er wel weer.' Het is alweer tien jaar gele den dat John Bosman voor het laatst in het Ajax-shirt speelde. Hoewel hij het ook in zijn derde seizoen bij FC Twente goed naar zijn zin heeft in Enschede, voelt de 33-jarige Amsterdammer zich nog altijd een beetje Ajacied. 'Het blijft voor mij iets aparts om tegen Ajax te spelen. Ik ben op mijn zeventiende naar Ajax geko men en heb daar eigenlijk zes jaar lang een opleiding gehad tot prof voetballer. Daar ben ik Ajax nog altijd dankbaar voor. Als ik het sta dion binnen loop en ik zie die shirtjes en oude bekenden zoals Sjakie Wolfs en Danny Blind, dan voel ik dat Ajax toch mijn club blijft. We hadden ook een leuke groep in die tijd: allemaal jonge honden. Spelen met Cruijff, de Europacup 2 winnen, daar heb ik goede herinneringen aan.' Druk 'In Enschede heb ik het zeker naar mijn zin. Ik heb toch altijd bij top clubs gespeeld: Anderlecht, Ajax, noem maar op. Daar is de druk wat groter. Als je hier een paar keer verliest, is dat geen ramp. Als je bij Ajax twee keer verliest, is het gelijk crisis. En de druk van de pers is groter. Hier speel ik meer in de schaduw. Na al die jaren topvoet bal is dat wel prettig. Het eerste seizoen hier was schitterend. We werden derde, voor Twente het maximaal haalbare, en ik scoorde twintig keer. Vorig seizoen heb ik veel blessures gehad. Het was eigenlijk voor het eerst in mijn car rière dat ik zo vaak geblesseerd geweest ben. Ik heb daardoor nooit mijn eigen niveau gehaald. Dit seizoen hebben we een wissel vallige voorbereiding gehad, we wisten niet echt wat het zou gaan worden. Maar vanaf de eerste wed strijd is iedereen topfit. We hebben weinig blessures en we spelen goed voetbal. Kurt van de Paar is een echte aanwinst. Hij heeft zichzelf in de basis gespeeld, achter de spit sen en die jongen doet het heel goed op die positie.' Europees 'In vergelijking met vorig jaar spe- j len we veel aanvallender. Meer: j druk op de verdediging van de tegenstander. Dat speelt heel pret tig, moet ik zeggen, zeker voor een aanvaller. Ik speel samen met Vennegoor, een beetje hetzelfde type als ik. We zijn allebei sterk in de zestién meter en daar komen we

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 16