Jesper Gronkjaer Het snelle leven van 'Ik was toch wel verrast dat ik tegen AZ al mijn debuut kon maken' In de korte tijd dat Jesper Gronkjaer zich Ajacied mag noemen, is er veel gebeurd. Reeds in de voorbereiding kreeg Gronkjaer dusdanig last van zijn rechterknie dat een operatie noodzakelijk was. 'Ik heb zelf altijd gedacht dat het wel mee zou vallen alle maal. Ik had wel steeds last van mijn knie na de trainin gen, maar echt erg werd het niet.' Op aanraden van de medische staf van Ajax werd er van Gronkjasrs' knie een scan gemaakt, waaruit bleek dat er wel degelijk wat mis was met de meniscus. 'Ik ben toen op vrijdag 31 juli geopereerd en dat is prima gegaan, maar toen begon pas echt het zware werk.' Sprak Gronkjaer na een paar lichte trainingen in de voorbereidingen nog vleiend over de beruchte Bobby-trainingen van de heer Haarms, na een echt zware week met de goede beul wist hij wel beter. Op het trainingsveld viel Ajax' volgende Jesper vaak dodelijk vermoeid neer na het zover. In de 67ste minuut kwam Gronkjaer in het veld voor Giorgi Kinkladze. De Deense jeugdinternational had het zwaar, maar de kenners zagen het meteen: hier liep weer een fraaie dribbelaar in het Ajax-shirt, die met soepele sleepbewegingen langs zijn tegen stander sluipt. Gronkjaer was tevre den over zijn debuut. 'Dit was ein delijk weer eens een echte wed strijd, waar ik zo lang naar toe heb geleefd. Revalideren is minder, zeker wanneer je buiten het veld ook nog zoveel aan je kop hebt. Ik was immers bezig met verhuizen, moest opeens wennen aan een andere club, een andere taal en andere mensen en dan ook nog eens die knie. Ik kon eigenlijk aan niets anders denken, het was steeds maar weer mijn knie waar mijn gedachten naar uitgingen.' Meevaller Het debuut tegen AZ gaf Gronkjaer een bevredigend gevoel. 'Ik was toch wel verrast dat ik toen al mijn debuut kon maken. Ik had immers pas vijf dagen getraind, maar stond toch al op de lijst en dat ik toen nog mocht inval len ook, was alleen maar een meevaller.' De wedstrijd tegen FC Utrecht was het wederom afloop van een bezoekje van Bob, maar de beloning in de vorm van het officiële debuut was fraai. Op 25 augustus was

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8