Programma Ajax eerste helft seizoen '98-'99 Stadion aan De Beatrixstraat. En een bijzondere man in de Hoofdrol: Piet Keizer als spelma ker, de Nummer Elf op Tien. Hij was De Schepper die veel moois creëerde uit de klei die hem voor de voeten kwam. Het was een laat ste -maar uitnemende- stuiptrek king van Keizer. Kort daarna plaatste hij zijn voetbalschoenen op het altaar om die te verbranden. De rook sloeg niet neer, maar schaarde omhoog en weekte tranen uit de hemel. Weer zo'n fraaie zomerdag. Een staanplaats achter het doel en Edje uit zijn dak omdat zijn duppie won. Het leven bleef zich ontwikkelen en dat betekende dat ik in later jaren met andere doelstellingen naar Breda reisde. Niet in een spe lersbus en niet in de taaie maar krakende Simca 1000 van Edje. Nu met de trein. De zondagmiddagen waren zaterdagavonden geworden en ik stapte vanaf het station naar de Beatrixtraat waar de goddelijke gloed van kunstlicht boven het sta dion hing. Avondje NAC. Met namens NAC illustere namen bin nen de lijnen, onder leiding van een trainer met een baard waar Onze Lieve Heer jaloers op zou zijn, Jo Jansen. Een van zijn 'zonen' was een van de markantste maar wellicht minst herinnerde voetbal lers. Zijn naam? De Schepper. Nee, geen woordgrap of bijnaam. Edu de Schepper van 9 november 1958. Een man met baard. Hij bezat de uitstraling van de leider van een macrobiotische boerderij in Drente. Hoop, opgewektheid, ver trouwen, geloof. Je zou hem in ruil voor zijn kicksen een paar volko renslippers kado doen. Hij bezat een volle dos haar met de kleur van schuimend gerstenat en die kroezi ge bol zette zich voort in een ring baard (met snor) die zijn gezonde gelaat omkranste. U moet zijn foto zien. Edu de Schepper voetbalde met 'bekende namen' als Bertus Quaars, Martien Vreijsen, het ontluikende talent Ton Lokhof en de Zaan- kanter Tommie Dekker. Maar nie mand had de uitstraling van De Schepper wiens creatieve daden mij helaas minder helder voor de geest staan dan zijn onverslaanbare, on tastbare, en dierbare verschijning op stralende augustuszondagen. David Endt 27-09 Ajax - NAC 11-11 Ajax - Roda JC 30-09 Ajax - FC Porto 15-11 Ajax - PSV 04-10 Sparta - Ajax 22-11 RKC - Ajax 18-10 Ajax - FC Twente 25-11 Ajax - Croatia Zagreb 21-10 Olympiakos Piraeus - Ajax 29-11 Vitesse - Ajax 25-10 Ajax - Cambuur 06-12 Ajax - MW 28-10 Ajax - UDI '19 (Amstel Cup) 09-12 FC Porto - Ajax 01-11 NEC - Ajax 13-12 Ajax - Heerenveen 04-11 Ajax - Olympiakos Piraeus 20-12 Feyenoord - Ajax 08-11 AZ - Ajax Winterstop

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 22