Ajacieden, en Edwin van der Sar in het bijzonder, veel betere herinne ringen. Twee weken nadat Ajax tegen Willem II de kampioensba nier had gehesen, stond de uitwed strijd tegen De Graafschap op het programma. De negatievelingen die bevreesd waren voor een plichtmatig potje voetbal kwamen bedrogen uit. Een excellererende Benni McCarthy, die de afwezige Shota Arveladze vervangt, leidt Ajax naar een glorieuze overwin- Shota Arveladze ontwijkt een tackle van De Graafschap-verdediger Fabian Wilnis. Tegen De Graafschap begon Dani vorig seizoen op rechtsbuiten, maar na de wissel Gorré/Babangida kwam hij in de as te staan. ning, waarbij de andere hoofdrol is weggelegd voor Edwin van der Sar. De keeper van Oranje schiet vier minuten voor tijd een strafschop achter collega Ron Olyslager, waar mee 'Sar' de eerste Ajax-goalie wordt met een kruisje achter de naam. De drie doelpunten van Benni en treffers van Litmanen (2), Ronald de Boer en Hoekstra maken het octet compleet, waar mee Ajax het imposante doelsaldo van 111-20 mocht noteren. De Graafschap eindigde op een elfde plaats, waardoor na een periode van drie jaar in de eerste divisie nu voor het vierde achtereenvolgende jaar aan de competitie op het hoogste niveau wordt deelgeno men. Het wordt de tiende ontmoe ting tussen beide ploegen, waarbij Ajax acht van de negen voorgaan de duels wist te winnen, met als hoogtepunt de 9-1 overwinning op 30 augustus 1981. Sonny Silooy maakte deze wedstrijd voor het eerst deel uit van de basis van Ajax en scoorde zijn eerste van de in totaal twee doelpunten in Ajax- shirt.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7