- en bal voor Ma 'Vandaag gaan we het over iets heel anders hebben. Even geen voetbal of een gebbetje, nu is het tijd voor een seri eus verhaal. Anderhalve week geleden, daags na Ajax- AZ, kregen we bezoek bij Ajax. Mark was die dag te gast in het stadion. En Mark kon niets meer. Helemaal niets. Hij heeft beenmergkan ker en kon niet eens meer rechtop zitten. Hij was helemaal kapot maar wilde zo graag een keer naar Ajax, want dan was zijn leven toch nog een beetje goed. We hadden een bal met handtekeningen geregeld en die bracht ik naar de auto. We vroegen nog of hij de kleedkamer wilde zien. Maar dat lukte Mark niet meer. Hij zei dat 'ie wel wilde, maar dat hij te moe was. Hij kreeg de bal in zijn handen, raakte de handtekeningen aan en liet de bal weer vallen. Mark was he-le-maal kapot en viel meteen in slaap. Zoiets maakt me nou treurig, hè. Zo'n jongen, die gewoon op straat zou moeten spelen maar dat gewoon niet meer kan. Zo jong al. Ik wil hier maar mee zeggen dat de spelers moeten beseffen hoe goed IHHH ze het hebben. Mark kan niks meer, zij hebben alles maar boven al een goede gezondheid. De men sen moeten beseffen dat je geluk hebt dat je zomaar kunt sporten wanneer je wilt. Teleurgesteld zijn na een verliespartij mag best, maar treur niet te lang. Verliezen hoeft geen schande te zijn, gezond zijn is de hoofdprijs. Dus schop elkaar niet op het veld. Laat een tegen stander gewoon echt passeren wanneer hij er langs is. En denk ook eens aan mannen zoals Mark. Die misschien vlak voordat hij komt te overlijden toch nog de kracht kan opbrengen om hier naar toe te komen. Misschien ben je dan wel de grootste Ajacied die er rondloopt.'»

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3