mmmmm door de fraaie treffer in het prach tige Parken-stadion, de voetbal tempel van vaderland Denemarken. Klik, klik, klik deden de noppen. Daar, in Kopenhagen, en eindelijk ook weer hier, in Amsterdam. Bij Ajax-Willem II was hij weer zover. De rillingen lie pen hem over de rug. Even kreeg hij het koud toen hij het veld betrad. Opeens waren er zoveel mensen. Niet alleen maar hij, de bal en de trainer op een veldje in maart. Nu was het weer echt. Het publiek, de tegenstander, het witte shirt met de rode baan. De duels waren pittig, het begin even onwennig. De vorm was er nog niet helemaal, maar al snel kwa men lichaam en geest weer nader tot elkaar. Hij rende weer langs de kant, passte, maakte hier en daar een sliding, won kopduels en 1 o schuwde bovenal de duels niet. Nee, zei hij. Waarom zou ik bang zijn? De blessure ontstond immers niet door fysiek geweld. Er was niemand in de buurt, alleen hij en de bal en opeens was het mis. De operatie werd verricht in het koude Colorado, van waaruit hij zich terdege nog met de resultaten van zijn Ajax bemoeide. Via Denemarken kwam hij weer in Amsterdam, waar de revalidatie werd voltooid. Maar nu is hij weer echt onderdeel van de selectie. Traint mee, reist mee, is weer onderdeel van de groep. Speelt mee, zweet mee, juicht mee. Inmiddels is de eerste ,v interland ook al weer volbracht, het wachten is op de eerste goal van de verdediger met aanvallende aspiraties. De lach op zijn gezicht zal voorlopig niet verdwijnen, het litteken op de knie het enige sou venir van nare tijden. Ole is terug!!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10