O O O m tegen Ajax niet minder dan de koppositie in de KPN Telecompetitie in het geding. En John O'Brien, de nijvere middenvelder van FC Utrecht, dit seizoen gehuurd van de Amsterdammers, acht de FC absoluut niet kansloos. ,,Kijk", zegt hij, 'Ajax is natuurlijk gewoon een heel sterk team, een zekere kampioenskandidaat. Die jongens zijn individueel goed, hebben allemaal een sterke drib bel, zijn creatief, noem maar op." Dat zijn dus de sterke kanten volgens John. Maar daar staat ook iets tegenover. „Ik moet zeggen, dat ik ze dit seizoen nog niet live heb zien spelen, alleen op samenvattingen, maar ik heb de indruk, dat het team nog moet groeien. Het zijn allemaal klasse spelers, maar als eenheid loopt het nog niet echt goed. Bovendien; wij spelen thuis en tot nu toe loopt het bij ons wel goed, dus we hebben echt een goede kans zondag te winnen." Al moet de Utrecht-aanhang ook weer oppassen voor ongebreideld opti misme. „Ajax blijft een tegenstander van formaat en voorlopig zijn we toch nog de underdog", aldus O'Brien. Eerlijk is eerlijk, het is voor FC Utrecht bepaald niet nadelig, dat het conflict tussen Ajax en de gebroeders De Boer nog steeds niet is bijgelegd. „Ja, het scheelt veel, dat die De Boertjes er niet bij zijn", zegt de Amerikaan. „Het zijn belangrijke spelers en bovendien is Frank ook nog eens een goede aanvoerder. Aan de andere kant: het elftal draait heus wel door en andere spelers krijgen nu kansen en pakken die ook." FC Utrecht - Ajax is voor John (net 21 geworden) een speciale wed strijd. Hij kwam op zijn zeventien de uit Los Angeles naar Ajax om daar het hele voortraject richting John O'Brien overdenkt zijn volgende actie

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 6