Wamberto Het leven is een grote lach 'ik wil in het eerste jaar gewoon zoveel mogelijk spelen.' Opeens stond hij op het vliegveld van Kopenhagen. Wamberto de Sousa Campos, Braziliaan van geboorte, 23 jaar oud en de trotse vader van drie zoons. Overgekomen van Standard Luik voegde 'Wampy' zich op een zonnige Deense zomerdag bij de rest van de selectie, met slechts een sporttas als bagage. Sportschoenen leende hij van Dani, de voetbalschoenen waren op het laatste moment toch nog in de tas gepropt. Met zijn 1.68 meter zorgde Wamberto direct voor een pri meur. De Braziliaanse aanvaller is direct de kleinste man van de selectie, met Babangida als goede tweede met tien millimeter meer. Behalve hun lengte hebben de twee Ajacieden nog meer gemeen, want ook bij Wamberto is de lach bijna niet van zijn gezicht te slaan. Alles is nieuw, het grauwe Luik is verge ten, de Arena vol en Wamberto domweg gelukkig voetbalgezin rijker. 'Het is daar prettig wonen', vertelt de neo- Ajacied. 'Er zijn veel gezinnen met jonge kinderen en ook de interna tionale school is heel dichtbij, beter kun je het niet hebben.' Verwacht van Wamberto voorlopig geen negatieve teksten over Ajax. 'Waarom zou ik ook? Alles gaat hier tot nu toe naar wens. Ik heb al veel gespeeld, ondanks dat ik nieuw bij de selectie ben. Natuurlijk moet ik, net als andere nieuwe spelers, wel erg wennen aan het systeem bij Ajax maar dat is logisch. Maar het gaat goed. Ik denk dat het heel erg belangrijk is geweest dat we direct de eerste wedstrijden hebben gewonnen, dat scheelt een stuk.' Selecao Over zijn eigen rol bij het Ajax van Olsen is hij duidelijk. Wamberto: 'Ik hoop gewoon zo veel mogelijk te kunnen spelen en de positie is dan van minder belang. Ik kan in de aanval uit de voeten, maar bij Standard heb ik ook veel in een 4-4-2 systeem als rechtermiddenvel der gespeeld. Maar nogmaals, ik wil in het eerste jaar gewoon zoveel mogelijk spelen en in de hoofstad van Amsterdam. Het gezin de Sousa Campos is inmid dels herenigd. Sinds 1 september is Amstelveen immers een Braziliaans

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8