f *ii scorende spelers in de gelederen. De aanvallers Max Huiberts en Robert van der Weert waren vorig seizoen allebei goed voor vijftien doelpunten. Middenvelder Michel Langerak maakte er zelfs achttien en scoorde al twee keer in de eerste wedstrijd van het huidige seizoen. Langerak speelde tegen Sparta op het driemansmiddenveld samen met de sobere Berry van Galen en de verrassende Bouchiba (19), die de plaats innam van Dennis den Turk (oud-jeugdspeler van Ajax). Achterin zijn drie spelers tamelijk zeker van hun plaats: het centrale duo Peter Wijker (27) en Michael Buskermolen (26) en linksachter Jose Fortes Rodriquez (26). Ervaren krachten die alle drie hun hele voetballeven in de Alkmaarderhout hebben doorge bracht. Voor de rechtsachterpositie kan Van Hanegem onder meer kie zen uit Fernando Ricksen en nieu weling Ameziane. Met zijn ver- 6 nieuwde elftal .mocht AZ zich zelfs Bart Latuheru in een voor hem onge bruikelijke Ajax-broek. Bij aankomst in de Arena zagen de Alkmaarders tot hun schrik dat zij de verkeerde broeken hadden meegenomen. Tijdens de eerste helft werd in alierijl de juiste kleding opgehaald. even koploper noemen. Dankzij de 2-0 overwinning op Sparta prijkte de naam van de Alkmaarders de eerste zaterdag avond trots bovenaan het linkerrij- tje. Na het gelijke spel tegen Vitesse thuis (0 - 0) is de vijfde plaats nog steeds zeer verdienstelijk. Maar ondanks de grote plannen van voorzitter Dirk Scheringa om over twee jaar met een nieuw stadion een plaats in de subtop te verover en, mogen de Alkmaarders dit jaar blij zijn met elk punt. In de Noord-Flollandse confrontatie van vandaag zal het voor AZ echter niet meevallen om de schade beperkt te houden. Jeroen Kleijne

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 6