ook hij met AZ de KNVB-beker veroverde. Overdekt Na die succesvolle periode ging het langzamerhand bergaf met de Alkmaarders, tot in 1988 de onver mijdelijke degradatie volgde. Pas in het seizoen 1996-1997 was AZ weer te bewonderen in de eredivi sie, maar onder trainer Theo Vonk kon AZ zich niet langer dan een jaar handhaven. In die voetbaljaar gang speelde AZ in de Arena een redelijke wedstrijd tegen Ajax. De Amsterdammers wisten slechts één keer te scoren, dankzij een vrije trap van Frank de Boer. Het was toen de eerste wedstrijd in Europa die in een overdekt stadion werd gespeeld. Uiteindelijk eindigden de Alkmaarders dat seizoen op de laatste plaats. Dit seizoen lijkt AZ meer kans te Na een lange periode van herstel keerde Mare Overmars tegen de Alkmaarders in de 66ste minuut terug in de Ajax-gelederen. Vanaf de bank zag hij hoe Frank de Boer na een half uur spelen via een vrije trap de 1 - 0 uitslag op het scorebord bracht. 48.000 toeschouwers waren op 28 augustus 1996 getuige van de Noord-Hollandse derby Ajax - AZ, die na bijna tien jaar weer in ere was hersteld. Nordin Wooter duelleert met verdediger Ruud Heus. maken om zich op het hoogste niveau te handhaven. Trainer Willem van Hanegem heeft bewe zen dat hij in staat is van een elftal een hecht team te maken. Hij heeft daarvoor dit seizoen een brede selectie tot zijn beschikking, ondanks het vertrek van spelers als Hans Gilhaus, Leeroy Echteld en Bart Latuheru. Van FC Utrecht zijn de buitenspelers Dries Boussatta en Ferdino Hernandez aangetrokken en van Willem II verdediger Taoufik Ameziane en middenvelder Elbekay Bouchiba. De andere drie nieuwelingen zijn Deivision 'Canigia' Nascimento Vagner (Desportiva, Brazilië), spits Youssef Fertout (Belenenses, Portugal) en Rik Hooyboer (Hollandia). Vernieuwd elftal Hoewel door sommigen wordt getwijfeld aan de aanvalskracht van AZ heeft de ploeg toch een aantal 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 5