doel, Hugo Hovenkamp leidde als libero de verdediging met voor hem het talent Fred Filippo, Hans Reynders, Jos Jonker, Jan Gaasbeek (nu, anno 1998, bezig aan zijn vijf tiende seizoen in het betaald voet bal!), Gijs Steinmann, Peter Arntz, Anders Sundstrup, Ype Anema, Roelf Jan Tiktak, Ricky Talan, Richard van der Meer, Ronald Weysters, Henryk Eigenbrod, Fokke Zwart, Pier Tol.Oh, Pier Tol, een van de meest begaafde voetballers die ik op de Nederlandse velden heb gezien. Hij kon voetballen als een briesje met het sluimerende venijn van een orkaan. Links- of rechtsbenig? Een delicatesse voor voetbalminnende ogen. Een zwenkje en een versnel ling, plotseling, uit het niets een vlammend schot of een geplaats balletje dat ontvangen werd door de binnenkant van het zijnet. Of de gevoelige lob die 'rrrrrrt' deed tegen de touwen die de bal bege leidden naar het doelgras. Middenrif De gloriedagen van AZ '67 wier pen nog een vaag licht over de club die zich in in het middenrif van de 22 eredivisie ophield. Het kon toen Hugo Hovenkamp achtervolgt Martin van Geel. gebeuren dat Excelsior op de vier de plaats stond ('Excelsior flaneert als een wulpse deerne over de Rotterdamse Laan van Woudenstein', durfde ik te schrij ven) bij PEC Zwolle stond Ad Raven in de goal, bij Emmen stond Ginus Meyerink in de aanval en Excelsior bezat de as Sjaak Storm- Graeme Rutjes-Frans Struis- Tonnie Blanker! Na de wedstrijd werd het, ongeacht winst of verlies, laat in het spelers home waar de mediamannen keu velden en discussieerden met de voetballers, zonder dat er misbruik werd gemaakt van de vertrouwelij ke informatie. Ik moest op tijd terug naar Amsterdam. Met de wedstrijd in mijn hoofd liep ik onder het lantaarnlicht naar het station. In de trein las ik het door mij vol gepende Officieel Programma nog eens door en las daarin op de laatste pagina het programma voor de volgende week: 26 februari, AZ '67 - Willem II. Weer een mooie Alkmaarse avond. David Endt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 22