Oscar Moens j AZ-keeper Druk maakt het keeperswerk een stuk leuker Het doel van AZ wordt al twee seizoenen lang verdedigd door Oscar Moens (25), een keeper met een bescheiden Ajax-verle- den. Hij geniet ervan om weer in de KPN Telecompetitie te spelen. Moens rekent er vast op dat zijn ploeg zich dit keer wel in de eredivisie zal weten te handhaven. 'Ik denk dat we geleerd hebben van twee jaar geleden. Dit keer is bewust over de promotie nage dacht. Het bestuur heeft de wens uitgesproken om binnen een paar jaar door te stoten naar de subtop. Dan zou het zonde zijn als je dit jaar alles weer verknald. In princi pe hebben we vorig seizoen al het elftal bij elkaar gekocht dat het dit jaar moet doen, met dit jaar nog een aantal breedte-aankopen erbij. De eerste punten zijn binnen, dat wel, maar we moeten die lijn dan wel doortrekken. Het eerste jaar proberen we ons gewoon te hand haven.' Onder druk 'Dat je onder druk komt te staan, maakt het werk voor een keeper een stuk leuker. Het is toch moei- 16 lijker om je te motiveren voor de eerste divisie. Als je eenmaal tegen Ajax in de Arena of tegen Feyenoord of PSV gespeeld hebt. Al die grote clubs, dan wil je gewoon niet meer anders. Dan weet je wat je mist. In het seizoen 1991-1992 heb ik in de jeugd van Ajax gespeeld. In een elftal met Reiziger, Davids, al die jongens. Een mooie club, leuke buitenland se toernooien. En ik kan toch zeg gen dat ik een jaar bij Ajax gespeeld heb. Ik kon wel blijven, maar Menzo was eerste keeper, Van der Sar zat er al bij en er waren drie keepers voor het tweede. Ik kreeg de kans om bij Excelsior te gaan voetballen en het leek me voor mezelf beter om in het eerste elftal van een eerste-divisieclub te spelen dan in het tweede van Ajax, met zoveel concurrentie voor me. Ik heb er nooit spijt van gehad. Blijven hopen 'Dit seizoen heb ik Ajax nog niet veel in actie gezien. Het is duidelijk dat ze wat problemen hebben met de De Boertjes, maar Ajax kennen de vangt de club dat heus wel op. Ajax heeft altijd weer een paar goede spelers klaar staan, dat is het voordeel van een club als Ajax. Van twee jaar geleden kan ik me herin-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 16