Roda JC-selectie seizoen 1998/1999 Zeljko Kalac (16-12-1972), keeper. Zeljko Kalac is de nieu we doelverdediger van Roda JC. Hij is boven dien een van de 1wee nieuwkomers in de selec tie van coach Vergoos- sen. Op de schouders van de keeper van het Australisch nationaal team rust de zware taak om punten te pakken voor zijn nieuwe voetbalwerkgever. Zijn streven is altijd op het hoogst bereikbare gericht. Mariusz Kukielka (07-11-1976), middenvelder. een zware blessure, die seizoen 1997/1998 o behalen van de onder ló jaar. Tot nog toe speelde Ma riusz Kukielka twee inter lands voor zijn thuisland Polen. Dat waren er be slist meer geweest als deze verdedigende mid denvelder niet langdurig uit de roulatie was ge weest als gevolg van iij vlak voor de start van het pliep. Zijn hoogtepunt: het itel met Polen voor spelers Garba Lawal (22-05-1974), aanvaller. De linker aanvaller van Roda JC, die bij voor keur vanaf het midden veld opereert, beleefde onlangs een nieuw hoogtepunt in zijn carriè re. Hij was voor Nigeria op het WK in Frankrijk van de partij. De Nigeri- aan staat vooral bekend vanwege zijn snelheid en zijn loeiharde schoten. Samen met ex-Roda JC-er Tij- jani Babangida veroverde hij in 1996 Olympisch goud. Eric van der Luer (16-08-1965), middenvelder. Van alle Roda-spelers maakt Eric van der Luer nu het langst deel uit van de selectie. Hij is condi tioneel bijzonder sterk, beschikt over een uitste kende fraptechniek en spelinzicht en staat be kend om zijn voorbeeldi ge mentaliteit. Deze eigenschappen leverden hem tot tweemaal toe een invitatie voor het Nederlands elftal op. Aan stoppen met voetbal denkt hij niet. Mark Luypers (05-10-1970), verdediger. 'Zoveel mogelijk spelen' is de grootste wens, die Mark Luypers koestert. De links achter van Roda JC, die ook als centrale verdediger goed uit de voeten kan, is na een na re blessureperiode uitste kend teruggekomen. Hij heeft een seizoen op huurbasis bij MW gespeeld en kon daar de voetbaldraad oppakken. Met veel ple zier denkt hij aan de bekerfinale terug. Mare Nygaard (01-09-1976), aanvaller. Mare Nygaard is nieuw in de Roda JC-selectie. Hij werd overgenomen van MW, dat hem had gehuurd 'van Heeren veen. Het mooiste mo ment uit zijn nog jonge loopbaan was zijn eer ste wedstrijd als profes sional, waarin hij meteen scoorde. Deze Deense speler beschikt over een goed loopvermogen en is daarbij ook nog snel. Hij blijft tot en met 2003 in Kerkrade.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 9