VOORBESCHOUWING Tegenstander Ajax Wat kan een club zich nog meer wensen dan het nieuwe voetbalseizoen voor eigen publiek te openen tegen een tegenstander die Ajax heet? ,,Dat is fijn voor de club en fijn voor het publiek. Daarmee is dan ook al het positieve gezegd over het competitiepro gramma, dat ik alleen maar als een economische ramp voor Roda JC kan bestempelen. Vlak voor en vlak na de winterstop spelen we vier thuiswedstrijden kort achter elkaar. Voor de toeschouwers is dat zeker niet aantrekkelijk. Uit technisch oogpunt interesseert me de programmering allerminst. Je weet gewoon dat je iedere ploeg uit de KPN Telecompetitie twee keer tegenkomt. Dus ook Ajax, dat vandaag te gast is op Kaalheide." Na even zijn gal gespuwd te hebben, laat trainer Sef Vergoossen het bij deze opmerking om zich meteen op de thuisouverture te storten. Van het nieuwe Ajax weet hij maar heel weinig af. Pas tijdens de strijd om dejohan Cruijff-schaal zag hij de Amsterdamse lands kampioenen voor het eerst in actie. Een Ajax met of een Ajax zonder de gebroeders De Boer zegt de coach niet zoveel: „Ook vorig seizoen al verliet een flink aantal bepalende spelers de Amsterdamse ploeg om het voetbalgeluk elders te zoeken. Ook toen slaagde de technische staf erin om adequate vervan gers aan te trekken. In het geval van Ronald en Frank de Boer zal dat ook wel het geval zijn." Ajax zag bij het ter perse gaan van dit programma boekje een viertal spelers vertrekken: Milan Berck-Bee- lenkamp (Genoa), John O'Brien (FC Utrecht), Michael Laudrup (gestopt) en Dennis Schulp (Willem II). Nieuwkomers zijn Jesper Gronkjeer (Aalborg), Giorgi Kinkiadze (Manchester City) en Wamberto Sousa Campos (Standard Luik). Hoe de uiteindelijke samenstelling en opstelling van de Amsterdammers ook mag luiden, zal in het Roda JC- kamp de gemoederen maar weinig bezig houden, le dereen weet dat hij in de confrontatie met dit topteam tot het uiterste moet gaan. Een extra motivatie is daar om niet nodig. De statistieken zeggen genoeg: de gas ten zijn vandaag in het voordeel. Wellicht dat de thuis club iets aan de negatieve balans kan verbeteren.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 6