O uit moet worden gezocht naar vaste lijnen, die dan weer met eigen ideeën kunnen worden ingevuld. Zo moet iedereen precies weten wat zijn plichten en rech ten zijn bij zowel balbezit als balverlies. ,,Om dat doel zoveel mogelijk na te streven is er in een prettige sfeer gewerkt door de selectie, ledereen heeft de kans gekregen daar aan mee te werken en een persoonlijke bijdrage aan te leveren. Alles wel beschouwd is er in feite niet veel veranderd ten op zichtevan het verleden. We hebben alleen de puntjes op de 'i' gezet." Aldus de nieuwe Roda JC-coach, die zich op Kaalheide als een vis in het water voelt. Hij il lustreert dit als volgt: „Ik heb helemaal niet het gevoel dat ik drie jaar niet op het veld heb gestaan. Toen ik bij Roda JC aan de slag ging, was het net alsof ik de zomerstop erop had zitten." In zijn nieuwe werkomgeving heeft hij de be schikking over 21 selectiespelers. „Geen grote groep als je weet dat vorig jaar niet minder dan 28 spelers voor Roda JC in actie zijn gekomen. Een minimaal ver eiste is natuurlijk dat de groep intact blijft. Als dat zo is, kunnen we met elke ploeg onder de top de strijd aangaan", laat Sef Vergoossen strijdvaardig weten. Met de beperkte spelersgroep is het natuurlijk niet mo gelijk om alle posities in een elftal dubbel bezet te hebben. Dat zou natuurlijk een ideale uitgangspositie zijn. Gelukkig heeft Roda JC de beschikking over di verse spelers, die op meerdere posities inzetbaar zijn, zodat alle plaatsen dus toch min of meer dubbel be zet zijn. Voor het doel zijn Kalac en Delwarte voor handen. In de achterste linie kunnen de volgende spe lers worden opgesteld: Plet, Senden, Tomasic, 't Hart, Vrede, Rudge, Luypers, Valgaeren en Van Haaren. Ro da JC's middenvelders zijn: Kukielka, Van der Luer, Doomernik, Nygaard, Ouindi, Lawal en Van der Heyden. In de voorste linie kan de technische staf een keuze maken uit de volgende spelers: Zafarin (die mo gelijk de overstap naar Eindhoven maakt), Tcoutang, Van Houdt, Torma en Peeters. Het spelconcept, waarmee Roda JC dit seizoen aan de slag gaat, is in de ogen van Vergoossen 'simpel' te noemen: „Er zijn diverse manieren om resultaten te boeken. Waar het ons vooral om te doen is, is om het publiek iets te bieden. Dat willen we niet doen door de bal achterin risicoloos rond te spelen, maar door fouten bij de tegenstander af te dwingen. We gaan niet de gemakkelijkste weg, die ons het beste uitkomt, zoeken. Per slot van rekening speel je voor publiek en sponsors. Voetbal is een stuk entertainment. Dan moet je de gulden middenweg zien te vinden tussen resul taat en attractiviteit." De Roda JC-selectie is goed uit de voorbereiding ge komen. De blessures bij bijvoorbeeld Senden en Val gaeren zijn van oudere datum. „Met deze groep moet het maar gebeuren", besluit een vastberaden Sef Vergoossen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 5