Het grootste Deense talent De tweede Simon Van Jesper Gronkjter (21) is al enige tijd bekend dat hij dit sei zoen de Ajax-gelederen komt ver sterken. De tweebenige aanvaller wordt beschouwd als het grootste talent van Denemarken; uit vele aanbiedingen heeft hij gekozen voor die van Ajax, waar hij landge noten Morten Olsen en Ole Tobiasen treft. Gronkjaer is op meerder plaatsen inzetbaar en speelt in het Deense elftal voor spelers onder de 21 jaar. Op dit moment herstelt de jonge Deen van een knie-operatie. Naar verwachting kan hij in de loop van september weer spelen. De blonde aanvaller met op de rug nummer 16 is de twaalfde Deen in de rijke Scandinavische historie van Ajax. De nieuwste aanwinst van Ajax heet voluit Wamberto Sousa Campos. Eind juli tekende de aan valler een vijfjarig contract, waar na hij direct vanuit België naar het trainingskamp van Ajax in Denemarken vertrok. De 23-jarige Braziliaan begon zijn loopbaan bij een aantal kleine clubs in zijn geboorteland. In oktober 1991 maakte Wamberto de overstap naar de Belgische tweedeklasser Seraing, die twee jaar later met hem naar de hoogste afdeling promoveerde. In 1996 volgde de transfer naar Standaard Luik. Bij Standard Luik werd hij door zijn medespelers 'Simon' genoemd, omdat ze hem als voetballer op Simon Tahamata - tegenwoordig jeugdtrainer bij Standard Luik - vonden lijken. In de voorbereiding speelde Wamberto op de plaats van de zieke Babangida, die door de komst van de Braziliaan 1.68 meter) niet langer de kleinste spe ler van de Ajax-selectie is. Wamberto, drager van het shirt met nummer 25, kan ook als rech termiddenvelder of achter de spit sen uit de voeten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 14