0900-1440 Spelinzicht heb je of heb je niet, daar kan zelfs Johan Cruyff weinig aan verbeteren. Zicht op het spel is echter een heel ander verhaal. Dat is geen kwestie van aanleg, maar van goede ogen. Voetbalogen, zogezegd. En dat mag je niet onderschatten, want je ogen sturen voor een belangrijk deel je reactie snelheid en dus de kwaliteit van je spel. Dr.FritsKessel: "Meerdan tachtig procent van alle informatie bereikt onze hersenen via de ogen. Bijna alle bewegingen van de bal, de medespelers en de te genstanders moeten we eerst zien, vervolgens razendsnel verwerken en pas dan kun nen we reageren. Kortom: hoe beter en hoe meer we zien, hoe sneller we kunnen reageren. In de voet balpraktijk is dat vaak het verschil tussen een kans mis sen of benutten. In het nieuwe Sportmedisch Centrum KNVB wordt aan 'sport en zien' veel aandacht besteed. Naast de modernste apparatuur op het gebied van revalidatie en fysiotherapie, beschikt het Centrum over een geavanceerde ogentest voor sporters: de Sports Vision oog- en reactietest van Bausch Lomb. Deze test meet de diverse oogfuncties die tijdens het sporten belangrijk zijn, in relatie tot het reactievermo gen. Ook de spelers van het Nederlandse Elftal doen regel matig de Sports Vision Ogen- test." Philip Cocu: "Tijdens die ogentest bij mijn Sports Vision opticien in Eindho ven heb ik eigenlijk pas goed ontdekt hoe belangrijk goed zien is. Vooral bij veraf- situaties en lange ballen reageerde ik onder het ge middelde en dat wil ik na tuurlijk niet. Na een kleine correctie met contactlenzen zit ik daar nu ruim boven. En hopenlijk was dat in Frankrijk ook te zien. In elk geval heb ik een paar extra sets lenzen besteld voor Barcelona, want ook daar wil ik me graag in de kijker spelen." Bekend is dat één op de vijf sporters onvoldoen de tot zeer onvoldoende ziet. Let wel: topsporters. Er mag dan ook worden aange nomen, dat in het amateur voetbal nog veel meer spe lers baat kunnen hebben bij een bezoekje aan een opticien met Sports Vision-apparatuur. De kosten voor een complete test bedragen vijftien gulden. Dit geld komt volledig ten goede aan de sportgezond- heidszorg amateurvoetbal van het Sportmedisch Centrum KNVB. Voor meer informatie over de Sports Vision Ogentest kun je bellen: Of ga langs bij de Sports Vision opticien bij jou in de buurt. TWINTIG PROCENT TOP HET ONVOLDOENDE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 9