AMSTEL CUP AJAX PSV KNVB mooie roodwitte shirt aantrok, besefte ik dat ik bij Ajax speelde. Toen ik de eerste competitiewedstrijd in de basis stond, voelde ik me een echte Ajacied. Dat gevoel heb ik nog steeds. Ik hoor er bij, ook bij de supporters. Dat voel je, dat hoor je als ze zingen. Ik heb alleen maar positieve reacties gehad van de supporters. In Groningen scandeerden ze vijfenveertig minuten lang mijn naam. Ze zien mij als een echte Ajacied. Ik heb hier nog nooit vervelende dingen meegemaakt, wel als ik in Rotterdam kwam." Wat denk je van de bekerfinale? Ajax heeft al een tijdje niet meer gewonnen van PSV. „Ja, maar het is een wedstrijd op zich. De vorm van de dag be paalt wie er wint. Het wordt een hele interessante wedstrijd. Vol le Kuip, mooier kan niet. We zullen het heel moeilijk krijgen, maar PSV ook. Daarom zou ik niet durven zeggen wie er gaat winnen. We hebben allebei evenveel kans. Voor mij persoonlijk is het nog maar de vraag of ik speel. Dat hangt af van de ande ren. Als de basis fit is, dan spelen zij. Ik moet gewoon een goede stand-in zijn. Dat houdt me scherp. Ik vind dat ik dit sei zoen wel bewezen heb dat mijn rol bij Ajax me goed ligt, zeker in het bekertoer nooi." Dus eigenlijk is die beker voor jou als jul lie hem winnen? „Absoluut en ik neem 'em mee naar huis ook. Dat zeiden de jongens ook tegen me. Ze maakten constant grappen over de Amstel Cup. Dan zeiden ze bijvoorbeeld vlak voor een competitiewedstrijd: 'Dean, doe maar net alsof deze competitiewed strijd een bekerwedstrijd is', hahaha. Geloof maar dat 'ie straks in Huize Gorre op de schoorsteen staat als we hem win nen." i mei Toch moest ik wel even slikken toen ik ging verhuizen. Je gaat na tuurlijk veel mensen missen, alles wat je hebt opgebouwd in die twee jaar laat je achter. Aan de andere kant was ik het snel weer vergeten omdat mijn vreugde zo groot was over mijn overgang." Weggaan uit Rotterdam was gezien de omstandigheden waar schijnlijk een stuk makkelijker. „Ik moest daar gewoon weg. Rotterdam werd op een gegeven moment een smet voor mij. Ik voelde me er helemaal niet meer lekker. De manier hoe het ging daar was niks voor mij. Het was een enorme opluchting dat ik daar weg kon. Die vervelende tijd bij Feyenoord werkte maar eventjes door op mijn priveleven. Toen we ons eerste kindje kregen, ben ik het leven heel anders gaan bekijken. Ik was net vader geworden en het voetbal kon me eigenlijk helemaal niks meer schelen. Ik wilde in die tijd zelfs stoppen met voetbal. Ik was met andere dingen bezig, voetbal in teresseerde me eigenlijk niet meer. Ik was al bezig een eigen zaak op te zetten. Ik had geen zin meer om te voetballen. Mijn kind was belangrijker dan wat dan ook in de hele wereld. Ik had er geen plezier meer in en dat heb ik in Groningen weer terugge vonden. Dat was in die uitleenperiode. In die twee maanden realiseerde ik me dat voetbal toch wel leuk kon zijn." Hoe zou jij jezelf karakteriseren? „Als een spontane jongen. Ik vind het moeilijk om wat over me zelf te zeggen. Ik ben makkelijk en vrolijk. Ik geniet van elke dag. Zo ben ik altijd al geweest. Ik probeer er het beste van te maken, elke dag weer. Ik leef van dag tot dag. Ik maak nooit lange plan ningen. Elke dag lekker genieten. Ik beleef alles zo puur en rein mogelijk. Wat de toekomst me brengt, zal de tijd uitwijzen. Ik verwacht niks. Ik hoop alleen dat ik plezier blijf houden in het voetbal. En daar ben ik elke dag mee bezig." Ben jij trots op jezelf? „Heel trots. Op het moment dat ik bij Ajax kon tekenen reali seerde ik het me ook niet helemaal. Ik tekende een half jaar voor het einde van het seizoen en pas na dat half jaar, toen ik dat

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7