FAVORIETEN EN HELDEN AMSTELCUP AJAX PSV voetballen zijn waarvan er eentje zegt: Ik ben Van Basten, de an der zegt: Ik ben Ronaldo en er eentje bij is die zegt: Ik ben Jaap Stam! Dat denk jij, ik geloof er niks van." Spits: „Hahaha. Nee, ik vind het ook veel geld voor Jaap." Spijkerman: „Ik gun het die jongen van harte. Ik gun PSV ook alles van harte. Dick Advocaat vind ik een topgozer." Spits: „Bijzonder aardige man. Maar om terug te komen op Jaap. Ik vind het een belachelijk bedrag. Maar dat hele voetbal is uit zijn voegen gegroeid, wat klopt daar nu nog van? 35 miljoen, wat moet je dan in godsnaam gaan betalen voor Ronaldo?: 200 mil joen, 300 miljoen, 400 miljoen. Dat is belachelijk, maar wat ik helemaal krankzinnig vind is die versplintering van het voetbal. Voetbal hoort op zondagmiddag." Spijkerman: „Nou zeg, laten we het daar eens over hebben." Spits: „Als dit zo doorgaat, raken we heel veel voetbalfans kwijt. Ik weet soms niet eens meer wanneer PSV speelt." Spijkerman: „Dat maakt voor jou niet zoveel uit, want jij gaat niet zo vaak. Maar ik sta elke keer voor lui aan de poort van de ArenA. Het is echt absurd, dan moet je op dinsdag, dan op don derdag. Daar word je toch gestoord van. En dan zeggen de voor zitters: Nee, het heeft niks met Canal+ te maken, het zijn de bur gemeesters. Nou, Patijn heeft nog nooit gezegd dat de wedstrijd op dinsdag of donderdag moest worden gespeeld." Spits: „De burgemeesters zijn aandeelhouders van Canal+." Spijkerman: „Haha. Nee, voetbal hoort gewoon op woensdag en zondag en bij uitzondering op zaterdag." Spits: „Sport7 heeft alles verknald, zij hebben van het spelletje een commercieel gebeuren willen maken. Maar het blijft gewoon sport, hoe je het ook wendt of keert. Wat je er ook omheen be denkt, het gaat om twee elftallen met elf spelers die heel goed proberen te voetballen en dan gaat het erom: Wie is de beste? Dat is leuk, dat trekt veel publiek. Maar ga er alsjeblieft geen dans mariekes bijhalen! Al die rare onzin voor en na de wedstrijd. Ik kom voor het voetbal, voor een mooie wedstrijd, niet voor de dansmariekes of één of andere zanger die altijd wordt uitgeflo ten. Het is een soort idiotie die rondom het voetbal is gaan han gen. Voetbal is voor de mensen die de kou van de houten bank jes nog in hun billen hebben gevoeld. Youp van 't Hek heeft het mooi opgeschreven." Spijkerman: „Maar Youp zit ook met zijn gat op een hele dure stoel in de ArenA. Lekker makkelijk schrijven van: je hoort de geur van het gras te ruiken en de regen op je kop te voelen, en ondertussen koop je ook een stoel van tienduizend gulden. Lek ker makkelijk lullen." Spits: „Dat kan ook niet anders in de ArenA. Ajax is toch niet meer te betalen." Spijkerman: „Mijn twee favoriete Ajacie- den zijn Jari Litmanen en Ronald de Boer. Wat die De Boer allemaal kan, on-ge-loof- lijk. Litmanen vind ik de meest raadsel achtige voetballer van Nederland. We we ten niets van 'm. Misschien houdt 'ie wel van IJslandse literatuur. Hij trekt zich af en toe terug in de bossen van Finland, dan gaat 'ie nadenken. Wonderlijk." Spits: „Nilis is van het huidige PSV-elftal met afstand de beste. De beste voetballer ooit bij PSV was Romario. Ik kocht zelfs kaartjes voor achter de goal, zodat ik hem goed kon zien. On-voor-stel-baar wat die man met een bal kon." Spijkerman: „Toch is het gek dat keepers bijna nooit favoriete voetballers zijn, zoals Van der Sar." Spits: „Die heeft gewoon het geluk dat 17 mei 1998 - 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 24