Dani Eindigen met een glimlach 'Ik ben dit jaar gegroeid als mens en als voetballer' Voor Dani had het seizoen 1997-1998 twee gezichten: voor de winterstop volop goed voetbal en uitzicht op een basisplaats, vanaf januari vrijwel alleen maar blessure leed. Nu de jonge Portugees eindelijk weer hersteld is, wil hij zich graag nog een keer van zijn beste kant laten zien. 'Ik wil op een goede manier de laatste wedstrijden van het seizoen spelen en hopelijk nog een paar doelpuntjes meepikken. Op die manier kan ik het seizoen toch nog op een prettige wijze afmaken. Ik wil kunnen eindigen met een glim lach.' De middenvelder met fluweel op zijn kicksen had het vorig seizoen niet makkelijk in zijn eerste jaar bij Ajax. Hij stond zelden in de basis; volgens Van Gaal moest hij nog wennen aan het Ajax-systeem en beter leren meeverdedigen. Desondanks groeide Dani in de loop van het seizoen uit tot publiekslieveling, zeker na zijn fraaie afstandschot in de verlen ging van de uit wedstrijd tegen Atletico Madrid. Nieuwe trainer Afgelopen zomer 8 veranderde er veel bij Ajax. In de voetbalvisie van de nieuwe trainer was meer ruimte voor individuele vrijheid en Dani gedijde van het begin af goed in het wereldteam van Morten Olsen. 'We hebben een goede groep en ondanks alle nieuwe spelers zijn de prestaties snel gekomen. Volgens mij komt dat doordat die nieuwe spelers allemaal zijn gelokt door de mystiek van Ajax. Dat is besmette lijk. Voor een trainer is het dan een stuk eenvoudiger om zijn bood schap op een groep over te bren gen. Daarom is het allemaal vrij snel gegaan.' Dani speelde een flink aantal wed strijden mee, zowel achter de spit sen als rechtsbuiten. Op die laatste positie speelde hij ook in de thuis wedstrijd tegen Udinese, waarin hij met een fraaie kopbal het enige doelpunt scoorde. 'Voor mij was het vooral belangrijk dat ik mee speelde. Dat ik de kans en het ver trouwen kreeg van de trainer. Mij rechtsbuiten zetten was voor Olsen een oplossing voor het probleem dat Babangida niet inzetbaar was. Zelf probeerde ik ook op die posi tie alles te geven. Ik houd ervan om over het veld te zwerven en dus was het voor mij een leerzame ervaring.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8