Co Adriaanse 'Als ex-Ajacied wil ik hier een goede beurt maken' al kampioen is. Met Hyypia, Kolkka en Koskinen mis ik vandaag echter drie basisspelers en dat is voor ons veel moeilijker op te vangen dan voor Ajax. Maar voor vijftigduizend mensen - ik hoop dat ze allemaal komen - zorgen we er zeker voor dat het geen vervelende wedstrijd wordt. Daar sta ik borg voor.' Vijf jaar lang was hij de hoogste baas bij de jeugdopleiding van Ajax. Bij Willem II vond hij als hoofdtrainer een nieuwe uitda ging- 'Ajax uit is voor ons en voor alle andere clubs de moeilijkste wed strijd van het seizoen. Ajax is niet alleen het beste team van de eredi visie, maar blijkt in de Arena ook nog eens bijna onverslaanbaar. Als Ajax een goede dag heeft, kunnen ze zo met vijf, zes goals verschil winnen. Dat zag je tegen Heerenveen. Zonder succes zijn al diverse strategieën-gebruikt tegen Ajax: één-tegen-één spelen zoals Sparta, met een vrije man spelen in het begin zoals Heerenveen ei terugzakken en massaal vefdedigen zoals NAC. Ik denkzelf dat je als team het beste zo kan spelen zoals je altijd speelt, zonder kunstgrepen, en dat je Ajax zeker in de opbouw van achteruit heel weinig tijd en ruimte moet gunnen. Dan krijgt ook Ajax het moeilijk. Voor mij wordt het natuurlijk een bijzondere wedstrijd, omdat ik met de club moet strijden waar ik vijf J jaar voor gewerkt heb. Als ex- tf Ajacied wil je voor al die Ajacieden die mij goed kennen een goede beurt maken en niet afgaan. Mis schien is het een voordeel dat Ajax

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 19