Het leven lachte de linksbenige middenvelder toe, totdat hij vlak voor het einde van de winterstop geblesseerd raakte aan zijn lies. 'Dat was vervelend, maar verder geen ramp. Dat ik daarna bij mijn eerste wedstrijd - tegen NAC -weer geblesseerd raakte, vond ik veel erger. Als je al die tijd hard hebt gewerkt aan je terugkeer en het gaat dan meteen weer mis, is dat natuurlijk behoorlijk frustrerend. Zeker als je bedenkt dat Jari in die periode ook geblesseerd was en ik waarschijnlijk op mijn favoriete positie had kunnen spelen. Het kostte best wel moeite om niet in de put te raken. Het enige dat ik kon doen was vasthouden aan mijn eigen kwaliteiten en hard werken om zo snel mogelijk terug te keren.' Niet mislukt De 21-jarige balvirtuoos koos ervoor om zijn knie te laten opere ren in zijn geboorteland. 'In de eerste plaats is het prettig om in zo'n geval in de buurt te zijn van je familie en mensen die je dierbaar zijn. De dokter die mij geopereerd heeft ken ik bovendien al jaren en 10 heeft met succes een aantal spelers geopereerd die ik ook ken. Naar Portugal gaan lijkt me in zo'n geval dus een normale beslissing.' Dani rest nog slechts paar wedstrij den, maar hij beschouwt het sei zoen 1997-1998 zeker niet als mis lukt. 'Ik heb dit jaar veel informa tie geabsorbeerd en ik ben gegroeid als mens en als voetballer. Vervolgens heb ik zo veel mogelijk van wat ik geleerd heb in praktijk gebracht. In een aantal wedstrijden heb ik volgens mij al laten zien dat ik een completere speler ben geworden. Ik zal nooit een verdedi ger worden zoals Frank de Boer, maar ik win meer duels. Dat helpt om mijn mindere verdedigende kwaliteiten te verbergen.' Voor volgend seizoen heeft Dani al nieuwe doelen gesteld. 'Met Ajax moeten we proberen opnieuw kampioen te worden, de beker te winnen en zo ver mogelijk zien te komen in de Champions League, misschien zelfs tot in de finale. Voor mijzelf geldt hetzelfde doel als dit seizoen. Ik zal hard blijven werken om mij het Ajax-systeem nog meer eigen te maken en op die manier hoop ik een vaste waarde voor het elftal te worden.' Jeroen Kleijne

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 10