f i DEM303T STANDER ^W^BELICHT Opgericht: Clubkleuren: Stadion: Capaciteit: Trainer-coach: Assistent-trainers: Hoofdsponsor: Positie vorig seizoen: Landskampioen: Winnaar KNVB-beker: Winnaar Europacup I: Winnaar Europacup li: Winnaar UEFA-cup: Winnaar Wereldbeker: 18 maart 1900. rood-wit. Amsterdam ArenA. 51.000 plaatsen. Morten Olsen. Heini Otto en Bobby Haarms. ABN AMRO 3. 26 keer, de laatste keer in 1998. 12x, de laatste keer in 1993. 4x, 1971,1972, 1973 en 1995. 1x, 1987. 1x, 1992. 2x, 1972 en 1995. Uziet het hierboven, Ajax kan een imposante lijst van successen opvoeren en binnenkort, misschien vandaag al kan daar weer een titel aan toegevoegd worden. Want dat Ajax de nieuwe landskampioen wordt, staat vast. Sterker nog, doordat PSV wederom naliet om haar sportieve plicht te voldoen (zie eerder MW - PSV), werd Ajax afgelopen zondag al kampioen van het seizoen 1997-1998. Wellicht dat daar later dit seizoen ook nog de KNVB-beker aan toegevoegd wordt, want ook daarvoor is Ajax nog in de race. De opvolger van Louis van Gaal, de Deen Morten Olsen, heeft dus een uitstekend eerste seizoen bij de Amster damse club achter de rug. Want niet alleen pakte Ajax zoveel punten dat het de terechte kampioen is geworden, de ploeg deed dat veelal met fris en fri vool voetbal. Er werden grote uitslagen neergezet en met name smaakmakers als Shota Arveladze, Michael Laudrup en ookTijani Babangida, maakten de mooiste doelpunten. De aanpak van Morten Olsen is op bijna geen en kele wijze te vergelijken met zijn voorganger Louis van Gaal. Onder de huidige trainer van Barcelona stond het teambelang voorop. Elke speler speelde in en voor de organisatie en voor avontuurlijke ac ties was geen ruimte. Veel spelers konden zich daardoor ontwikkelen tot meer dan modale voet ballers, maar vorig seizoen bleek ook dat veel spe lers vastzaten. Dit seizoen kwam onder Olsen de ruimte terug, de spelvreugde en last but not least de doelpunten, de acties en de punten. Olsen deed dat met een bijna nieuwe ploeg. Ga maar na: Dave van den Bergh, Winston Bogarde, Patrick Kluivert, Kiki Musampa, Marc Overmars, Arnold Scholten en Nordin Wooter zochten hun heil buiten Amsterdam. Daarvoor in de plaats kwamen spelers als Arvelad ze, Laudrup, McCarthy, Oliseh, Rudy, Sibon, Sieren Tobiassen en natuurlijk Dean Gorré die FC Gronin gen voor Ajax verruilde. Deze spelers maakten zich, enkele uitzonderingen daargelaten, het 'Ajax-spel- letje' opvallend snel eigen. En dus bleek Ajax vanaf het begin van het seizoen een moeilijk te kloppen tegenstander. Slechts één keer verloor Ajax een competitiewedstrijd. Dat was vlak voor de winter stop, toen de ploeg even in een dipje zat en PSV met 3-4 in de ArenA won. Ajax is derhalve de terechte kampioen van dit sei zoen. In de Europacup was de uitschakeling door Spartak Moskou natuurlijk een teleurstelling. Met name in Amsterdam gaf Ajax de wedstrijd uit han den, in Moskou had de ploeg pech en voorkwam de afwerking verder succes in europees verband. Of Ajax volgend seizoen in de Champions League voor nieuw Europees succes kan zorgen moet wor den afgewacht. Immers, er liggen nieuwe gevaren voor de club op de loer. Zo hebben de gebroeders De Boer wel oren naar een buitenlands avontuur. Hun eventuele vertrek zou een fikse aderlating voor Ajax betekenen. Afijn, zo ver is het nu nog niet. Ajax heeft eerst nog een kampioenschap te vieren, de zorgen zijn voor later. Eerder dit seizoen stonden FC Groningen en Ajax natuurlijk al in de Amsterdam ArenA tegenover el kaar. Ajax won toen met 4-1De opstellingen van beide teams op die 12e september waren als volgt: 2

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 4