Tom Sier tevreden bij Ajax 'Het gaat elk jaar een stukje beter' 'Wanneer je een vaste waarde in het elftal bent, beleef je het kampioenschap toch op een andere manier.' Vreemde namen uit verre oorden streken aan het begin van dit seizoen neer in de contreien van Amsterdam. Uit Costa Rica kwam er één. Georgië leverde een spits, Polen deed een duit in het zakje en naast Zuid-Afrika mocht Nigeria natuurlijk niet ontbreken. In dit illustere rij tje staat het dorpje Volendam wellicht wat vreemd. Niets is echter minder waar. Volendam schonk met Sier een nieuwe Godenzoon, gekocht van Heerenveen, inzetbaar op meerdere posities aan de linkerkant en in de verdediging. Tussen het mengel moesje van talen dat dagelijks door het spelershome schalt is het onvervalst Noord-Hollands van Sier welhaast een opvallend geluid. Sier maak je niet alles anders. Opeens was daar de overgang naar Ajax, waar volgens Sier niets mee te vergelijken valt. Sier: 'Als je alleen al het niveauver schil bekijkt op de trainingen, dat is al zo groot. Hier zijn de trainin gen echt heel intensief en van een heel hoog niveau. Dat is ook logisch met al die internationals die bij Ajax rondlopen.' Typerend voor zijn rol bij Ajax als offensieve linkerverdediger was zijn imposante rush bij het uitduel met FC Twente. Opstomend vanaf links stak Sier het hele veld over, om met een vlammend schot met rechts helaas slechts de paal te raken. Het had de ultieme bekro ning geweest van wat volgens Sier een hele goede wedstrijd was. 'Zeker als je nagaat dat we met tien man speelden. Het gaf ons heel veel gevoel van macht om met een mannetje minder toch de hele wed strijd te controle ren. Sterker nog, zelfs toen had ik nog steeds de mogelijkheid om mee naar voren te gaan.' Terechte overwinning Aan de vorige wedstrijden met zijn oude club gek, Ajacied of niet. 'Gewoon leuk' noemt hij de hernieuwde ont moeting met zijn vorige club Heerenveen, hoe wel het hem meer deed om daar te spelen. Daar is het Abe Lenstra stadion, waar zijn thuis bijna vier jaar was. Nu is

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8