Tony en Edwin Minder surrealistisch maar wel opvallend was de wedstrijd van woensdag 10 november 1993. Ajax won met 8-3 van Heerenveen, in de Olympische veste aan de Amstelveenseweg. Het regende en daardoor verplaatste de bal zich snel en makkelijk van voet naar voet. Acht Ajax-doelpunten maak ten het publiek blij dat zij de slech te weersomstandigheden hadden getrotseerd. En drie doelpunten van Heerenveen stemden de mee gereisde Friezen mild. Bij zeker één Heerenvener was dat ook het geval. Tony Alberda was negentien jaar en stond in de blauw-witte aanval. Een iel ogend, maar tanig manne tje. Blond stekelig haar. En een ste kelig schot. Hij maakte alle drie de doelpunten die Edwin van der Sar moest incasseren. Een klein won der voor het spitsje dat tegenwoor dig voor Emmen uitkomt. In zijn eigen geschiedenisschrift staat die tiende november met gekrulde let ters geschreven. En naarmate onze Edwin beter wordt, krijgen zijn drie goals meer waarde en kleuren de gekrulde letters goud. En Edwin? Die waakt tussen stevige palen en met vaste hand vanavond voor herhaling. Want de honger naar nieuwe roem is groot. David Endt 7 Drukte in het Friese strafschopge bied. Tom Sier dekt de eerste paal. het spoor volledig bijster en in ons kielzog ontstond paniek. We heb ben aan wat de andere kant van het park moest zijn met vereende krachten een dwarsliggend paaltje uit de grond gerukt om uit het park te kunnen ontsnappen. Toch lukte het ons om tijdig in De Kuip te arriveren. En daar waren wij getuige van een historisch onge lukkig en waanzinnig moment. Met Heinz in de hoofdrol. Heinz Stuy. De keeper. Onze keeper. Hij kwam in balbezit en rolde, zoals toen mocht en gebruik was, de bal voor zich uit. Binnen handbereik want stel je voor dat een vermetele tegenstander de bal zou roven. Heinz keek op om de situatie te beoordelen en miste daardoor het moment dat de bal als vanzelf besloot te blijven liggen. Een polle tje? Lijm? Magneet? Heinz liep twee stappen door, merkte het gemis aan bal op en was te laat. Want de sluipend achtervolgende Willy van der Kuijlen had de bal al van het dienblad geschopt en gescoord! Het was niet echt gebeurd, leek het. Zo kon je niet scoren, zeker niet in een halve fina le. Maar het was wel echt gebeurd en Ajax verloor met 2-1.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7