steeds hoge ogen. Na een dertien de, een negende en twee keer een zevende plaats in de afgelopen vier seizoenen is de kans groot dat de club dit jaar nog een paar plaatsen hoger eindigt. De goede prestaties van Heerenveen dit seizoen zijn opmerkelijk als je de lange lijst van spelers bekijkt die aan het eind van het vorig seizoen hun heil elders zochten. Zo vertrokken topscorer Jon Dahl Tomasson naar New Castle United en tekende publieks lieveling Igor Korneev een contract bij Feyenoord. Ook Ajax was mede schuldig aan de leegloop bij Heerenveen: het kocht de sterke verdedigers Tom Sier en Ole Tobiasen. Gelukkig bleven vaste steunpilaren als doelman Vonk, verdediger Johan Hansma, mid denvelder Jan de Visser en de aan vallers Jeffrey Talan en Boudewijn Pahlplatz wel voor de club behou den. Voor voorzitter Riemer van der Velde en trainer Foppe de Haan zat er maar één ding op: goede spelers aan de haak slaan. Dat is het Friese duo aardig gelukt. Dé revelatie van dit seizoen bij Heerenveen is onge twijfeld de 21-jarige Ruud van Nistelrooy, afkomstig van FC Den Bosch. Als hij zich in hetzelfde tempo blijft ontwikkelen, is de complete spits voor Heerenveen niet te behouden. Andere nieuwe sterren in het aanvallende concept van Heerenveen zijn verdediger Dumitru Mitrita (Universitatae Craiova, Roemenië), de Poolse middenvelder Arek Radomski (Veendam), de behendige linksbui ten Radoslav Samardzic (Volendam), de aanvallende mid denvelder Emmanuel Ebiede en de Verdediger Milan Berck Beelenkamp, inmiddels spelend voor FC Volendam, maakte vorig seizoen in de Arena tegen de Friezen zijn debuut in het keurkorps van Van Gaal. spitsen Radu Mugur Gusatu (Politechnica, Roemenië) en de 18- jarige Henry Onwuzuruike (Jasper United, Nigeria). Met dit vreemdelingenlegioen trekt Heerenveen volgend jaar Europa in, aangevuld met onder meer twee talentvolle verdedigers uit de eigen jeugdopleiding: Tieme Klompe en Max Houttuin. Punten halen in de Arena is daarbij niet ingecalcu leerd. De Friezen zullen zich van daag hoogstwaarschijnlijk weer van hun aanvallende kant laten zien. De toeschouwers kunnen dus een aantrekkelijke wedstrijd tege moet zien met veel doelpunten.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7