De zaak van Sjaak FEBG Us Abe en een stropdas voor Faas ONDER STATION BIJLMER 'Als je aan Heerenveen denkt, dan denk je aan Abe. Toen Abeljpeelde, had Heerenveen echt een wonfier- elftal. Wat veel mensen niet weterH| is dat Abe ook een broer had die in dat team speelde. Jan Lenstra, dat was de rechtsback van Heerenveen. Abe was samen met Hofma ook actief in het Nederlands elftal. Abe was nog echt trouw aan de club. Zo'n man gaat nooit van huis. Altijd is hij bij Heerenveen geble ven. De wedstrijd van Abe was natuur lijk de beroemde 6-5 overwinning van Heerenveen. Ajax stond met 5-1 voor en in de laatste 25 minu ten werd het dankzij fantastisch spel van Abe 6-5. Daar praten ze nu nog over in het Friese Haagje. In tegenstelling tot Abe gingen andere spelers vanuit Nederland wel voor veel geld naar het buiten land. Eén daarvan was Faas Wilkes. Die ging naar Inter. Vreselijk popu lair was 'ie. Zelfs zo erg, dat er stropdassen met het hoofd van Faas erop te koop waren. In het Nederlands team was Faas rechts binnen en Abe de linksbinnen. Abe werd de ambassadeur van Friesland genoemd en dat zal altijd zo blijven. Nu zijn de tijden veran derd. Want ook bij Heerenveen lopen er heel veel buitenlandse spelers rond en nog weinig echte Friezen. Maar iedereen die daar speelt, heeft wel iets bijzonders. Alleen dat shirt al, met die rode komma's erop. Maar het mooiste is toch het volkslied vooraf. Iedereen staan en iedereen meezingen. En dan nog echt met zo'n ouderwets muziekkorps. Maar die zijn er nu niet meer. Vroeger was er voor de wedstrijd wel zo'n groot korps, bij voorbeeld van de Post of van de Amsterdamse politie. Gelukkig hebben ze dat in Friesland nog wel. Tel daarbij het mooie shirt en het publiek en je kunt wel zeggen dat die Friezen alles mee hebben. Maar of dat voldoende is om Ajax te ver slaan.../

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 3