Danny Blind Ajax is dit seizoen minder voorspelbaar 'De manier waarop de meeste jongens zich hebben aangepast, is bewonderenswaardig' Een van de steunpilaren van Ajax van de laatste jaren is zonder twijfel Danny Blind. De Ajax-captain bereikte dit seizoen een mijlpaal door zijn 500ste wedstrijd in het betaalde voetbal te spelen, een aantal dat inmiddels al weer ruim is gepasseerd. Als bewaker van het Ajax-sys- teem schreeuwt hij ook dit seizoen weer de longen uit het lijf, en niet geheel zonder succes. Ajax staat een straat lengte voor op de enig over gebleven 'concurrent' uit het Brabantse land, waarbij de Amsterdammers een plezie rige combinatie van aanval lend spel en veel ruimte voor het individu weten voor te schotelen. 'Over het resultaat van dit seizoen ben ik inderdaad honderd procent tevreden' vertelt Blind. 'Ons pri maire doel was het kampioenschap en dat gaat de goede kant op. Verder zitten we nog in de beker en hebben we in de Europa Cup toch ook weer de kwartfinales gehaald. Maar let op: we hebben nog niks, we kunnen pas echt blij zijn als we daadwerkelijk een prijs in handen heb ben.' Met de punten mag het dan wel snor zitten, toch vindt de routinier dat er aan het spel nog redelijk wat verbeterd kan worden. 'Maar een en ander hangt wel samen met de kwaliteiten van de spelersgroep. Anders dan andere jaren hebben we nu veel meer gril lige spelers, die zomaar opeens de meest fraaie acties laten zien.' Met volgens de oud-Spartaan als gevolg dat Ajax dit seizoen een stuk min der voorspelbaar is. 'Wat ons overi gens niet opeens een stuk minder maakt dan andere jaren, zoals door sommige journalisten wordt beweerd. Een goed voorbeeld hier bij is de pressing die we uitoefenen op de tegenstander. Dat is anders dan voorheen. Toen hadden we een ploeg die dat wel een hele wed strijd vol kon houden. Nu doen we dat minder, maar scoren we weer beter op andere vlakken. Je handelt naar de kwaliteiten van de spelers die op dat moment in de groep zit ten en deze jongens beschikken weer over hele andere kwaliteiten.' Bosman-arrest Over zijn eigen rol dit seizoen is Blind tevreden, hoewel hij wel moet erkennen dat het voor hem niet altijd even eenvoudig is. 'Want wanneer je al zolang in een bepaald systeem speelt, ben je geneigd om terug te grijpen naar zekerheden wanneer het spel even min der wordt. Maar dat kan

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 8