lÉliPös \1 fïj t in het betaald voetbal. Vorig jaar had hij nog FC Volendam onder zijn hoede. De 42-jarige Amsterdammer speelde als ama teurvoetballer ooit bij Ajax. In het seizoen 1997-1998 eindigde het duel Sparta - Ajax in een ecla tante 5-0 overwinning. Richard Knopper maakte op het Kasteel zijn debuut in het eerste van Ajax. Drie spitsen Misschien is het wel daarom dat hij bij Sparta heeft gekozen voor een systeem met drie spitsen: cen traal topscorer Dennis de Nooijer, rechts meestal John den Dunnen of Mghizrat en links de onbere kenbare Maikel Renfurm. Achter de spitsen staat de echte Spartaan Arjan van der Laan. Ook van ex- Ajacied en linkspoot Alfons Groenendijk komen vanaf het middenveld veel aanvallende impulsen Eerder dit seizoen maakte Sparta het de verzwakte Amsterdammers niet echt moeilijk. Zonder Babangida, Laudrup, Arveladze, Witschge en Ronald de Boer won Ajax met 5-0, onder meer dankzij drie doelpunten van Jari Litmanen. Het eerste doelpunt van de Fin - van de elfmeterstip - was zijn hon derdste in Amsterdamse dienst. Vorig jaar (2-0) scoorde Litmanen in Amsterdam ook al tegen Sparta, evenals Babangida. De afgelopen jaren heeft Ajax in Amsterdam vaak grote overwin ningen geboekt tegen Sparta. Op 20 augustus 1989 wonnen de Rotterdammers voor het laatst in Amsterdam. Sindsdien slaagde ze er niet meer in om ook maar één uitdoelpunt tegen Ajax te maken. Aangezien Sparta dit seizoen niet alleen veel doelpunten maakt, maar er ook veel tegen krijgt, is het waarschijnlijk dat de club vandaag opnieuw met lege handen uit Amsterdam vertrekt. Jeroen Kleijne

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1998 | | pagina 7